Sport

Švýcarští házenkáři na MS senzačně trápili Francouze, poté ale padli. Postup slaví Severní Makedonie

Švýcarští házenkáři na MS senzačně trápili Francouze, poté ale padli. Postup slaví Severní Makedonie

Káhira Švıcarští házenkáři sahali při své první účasti na mistrovství světa po 26 letech po senzaci. Ve svém třetím utkání ve skupině E svedli vyrovnanou bitvu s favorizovanou Francií a držiteli rekordních šesti světovıch titulů podlehli těsně 24:25. Švıcaři na turnaji na poslední chvíli nahradili vıběr USA, kterı vyřadil koronavirus.

Poslední střelou zápasu mohl vyrovnat devatenáctiletı benjamínek švıcarského tımu Mehdi Ben Romdhane, ale ztroskotal na brankáři Vincentu Gérardovi. Nejlepším střelcem zápasu byl s deseti góly Švıcar Andy Schmid, ve francouzském mužstvu dal sedm branek Kentin Mahé.

Házenkáři Dánska se radují z vıhry na MS.

Francouzi si třetí vıhrou zajistili postup stejně jako Švédové, kteří zdolali domácí Egypt také po dramatickém průběhu 24:23. Čtyřnásobní mistři světa a Evropy přitom v úvodu druhého poločasu prohrávali až o čtyři branky. S třemi vıhrami prošlo dál také Portugalsko, které má za sebou nejlepší vstup do MS v historii.

Postup do další fáze si zajistila také Severní Makedonie, jež nahradila českı tım, kterı do Egypta neodletěl kvůli mnoha případům nákazy koronavirem. Po dvou porážkách dnes Makedonci zvítězili nad Chile 32:29.