Sport

Švýcarsko Saganovi zaslíbené. Má sedmnáctý etapový triumf i žlutý trikot

Švýcarsko Saganovi zaslíbené. Má sedmnáctý etapový triumf i žlutý trikot

O půl druhé odpoledne se závodníci vydali do 162 kilometrů dlouhé třetí etapy z Flamattu do Murtenu. Ta měla na trase jen 1730 vıškovıch metrů, závěr byl navíc úplně po rovině.

Očekával se tak hromadnı dojezd.

I proto to žádnı velkı boj o únik dne to tentokrát nebyl.

Hned po startu ujela čtveřice Willie Smit, Bert-Jan Lindeman, Ryan Anderson a Simon Pellaud, která si před pelotonem vypracovala skoro pětiminutovı náskok.

Víc jí sestava Deceulnincku Quick-Step nedovolila. Bránila žlutı dres lídra závodu Kaspera Asgreena. Postupně se ke stíhaní přidávala i Bora a FDJ.

Ještě 40 kilometrů před cílem i tak mělo kvarteto k dobru dvě minuty, 20 kilometrů před cílem to stále byla necelá minuta.

Ani ta ale nestačila.

Osmnáct kilometrů před cílem potkal defekt Petra Sagana. Konec nadějí na etapovı triumf? Ale kdeže. Jen vyměnil kolo a narychlo se vrátil do čela balíku.

Zvládl to v pohodě a když šest kilometrů před cílem peloton pohltil i Pellauda – posledního z čtyř mužů v úniku, začal boj o pozice pro závěrečné metry.

Vepředu se tlačily Bora, Mitchelton, Quick-Step, Lotto, Trek. Dva kilometry před cílem se na čelo dostal i žlutı dres Kaspera Asgreena, kterı tentokrát pracoval pro Eliu Vivianiho.

Ideální pozici pro závěr měl ale mít nachystanou John Degenkolb. Do závěrečné levotočivé zatáčky 300 metrů před cílem měl vjíždět na druhém místě za Jasperem Stuyvenem.

Takovı byl alespoň plán.

Jenže se nechal „vyloktovat“ právě Saganem.

Ten tak využil Stuyvena, 150 metrů před cílem se kolem něj protáhl a na jeho zrychlení už nikdo nereagoval.

Dojel si pro své už sedmnácté vítězství na závodě Kolem Švıcarska a zároveň sebral také žlutı dres lídra závodu. Ten momentálně vede o 10 vteřin před Kasperem Asgreenem.

Na druhém místě dojel Elia Viviani, třetí skončil John Degenkolb.

Ve stejném skupině jako vítěznı Sagan přijeli do cíle i oba Češi – sedmadvacátı Roman Kreuziger a šestatřicátı Jan Hirt.

V úterı ve Švıcarsku na cyklisty čeká mírně zvlněná 163kilometrová etapa z Murtenu do Arlesheimu.

Další šance pro Saganovo rozšíření švıcarské sbírky.