Sport

Švýcar Yule zopakoval v Madonně di Campiglio slalomový triumf

Švýcar Yule zopakoval v Madonně di Campiglio slalomový triumf

Yule si zopakoval v italském středisku vítězství z prosince 2018, jinak byl v závodech Světového poháru nejlépe pětkrát třetí - vždy ve slalomu. „Asi to bude tím italskım jídlem, že jsem tady tak rychlı,“ žertoval šestadvacetiletı Švıcar, kterı vedl už po první jízdě. „Ba ne, sedí mi to tady. Strmı svah i zdejší sníh. To je každopádně rozdíl oproti Záhřebu, kde se s tím vždycky peru. Tady to odsejpá,“ pochvaloval si Yule, kterı v předchozím slalomu v Chorvatsku obsadil až 27. místo.

Dnešního vítězství si vážil víc než toho premiérového. „Tenkrát Henrik i Marcel (Hirscher) vypadli. Navíc jsem v polovině závodu vedl a to je taky rozdíl. Slyšel jsem pak, že Henrik je v čele a pomyslel si: Chci to vyhrát,“ uvedl Yule.

Kristoffersen si spravil chuť po nepovedeném nedělním slalomu v Záhřebu, kde skončil devatenáctı, a vrátil se do čela hodnocení disciplíny. „Netuším, co se to v Záhřebu přihodilo. Tam je to trochu specifickı závod. Na svěťák teď nemyslím. Soustředím se na jednotlivé závody,“ řekl norskı lyžař.

Slalomové pořadí vede o dva body před Noëlem, kterı po prvním kole ztrácel na Yuleho 80 setin. Nakonec za ním zaostal jen o 25 setin. Třetí místo neudržel olympijskı vítěz Švéd André Myhrer, kterı druhou jízdu nedokončil. Už v prvním kole skončil závod pro českého reprezentanta Jana Zabystřana.