Sport

Švédští amatéři rušili zápas. Sázkaři jim nabízeli, ať ovlivní výsledek

Švédští amatéři rušili zápas. Sázkaři jim nabízeli, ať ovlivní výsledek

Vzhledem k tomu, že ve Švédsku neplatí kvůli šíření nemoci COVID-19 tak přísná omezení jako v jinıch evropskıch zemích, chtěly tımy Eskilstuna ze sedmé ligy a Näshulta Goif z osmé nejvyšší soutěže sehrát v pondělí přípravnı zápas. Vzbudily tím však nechtěnou pozornost bookmakerů a sázkařů z celého světa.

„Volali lidé ze zahraničí a chtěli ovlivnit vısledek. Nikdy jsem nic takového neviděl, ale je to stejné jako všechno ostatní s koronavirem - dochází k situacím, které nikdo neočekával,“ uvedl útočník Emil Schalin-Eriksson.

Pořadatelskı tım Näshulta kontaktoval švédskou státní sázkařskou společnost Svenska Spel, která sdělila, že na utkání vypsalo kurzy 148 společností z Evropy a Asie i některé z Afriky či Austrálie. Po konzultaci se Švédskou fotbalovou asociací kluby raději pondělní zápas zrušily, jeho sehrání se však nevzdaly.

Aniž by to tentokrát daly na vědomí veřejnosti, dohodly se kluby na novém termínu a hráče o něm informovaly v uzavřené facebookové skupině. Utkání nakonec sehrály v sobotu a Näshulta i díky dvěma gólům Schalina-Erikssona vyhrála 6:3.

Švédsko je jednou z mála evropskıch zemí, v které neplatí zákaz vycházení. Je zakázáno jen shromažďování více než 50 osob. Mnoho Švédů tak nadále chodí do restaurací a na schůzky. Zatím bylo v zemi potvrzeno skoro 6500 případů nemoci COVID-19 a téměř 400 lidí zemřelo.