Sport

Svaz schválil Břízovu kandidaturu do nejužšího vedení IIHF, volí se v září

Svaz schválil Břízovu kandidaturu do nejužšího vedení IIHF, volí se v září

Bříza bude i jedním z kandidátů na post prezidenta IIHF po končícím Reném Faselovi. Před dvěma tıdny uvedl web Mezinárodní asociace sportovních novinářů, že zájem nahradit dlouholetého šéfa federace mají také Dán Henrik Bach-Nielsen, Bělorus Sergej Gončarov, Němec Franz Reindl a Kanaďan Bob Nicholson.

"Pro náš hokej je zastoupení ve vrcholnıch strukturách IIHF velmi přínosné a Petr Bříza, kterı se těší v mezinárodním hokeji značnému renomé, získal v něm velké zkušenosti a několik let nás úspěšně reprezentuje v Radě IIHF, je jednoznačně nejvhodnějším kandidátem. Dokládají to i názory zahraničních partnerů, kteří nás v tomto směru oslovili," uvedl v tiskové zprávě prezident Českého hokeje Tomáš Král.

"Podpora národního svazu představuje přirozenou podmínku pro zařazení na listinu kandidátů, jde však pouze o první krok, na kterı navážou mnohaměsíční diplomatická jednání. Nebudou jednoduchá, neboť své návrhy předloží do začátku června také další země a ve hře jsou mimo jiné pozice prezidenta, senior viceprezidenta nebo viceprezidenta IIHF pro Evropu," konstatoval Král.