Sport

Svaz rozhodl: Extraliga příště bez sestupu, pak se vrátí model se 14 týmy

Svaz rozhodl: Extraliga příště bez sestupu, pak se vrátí model se 14 týmy

„Chtěl bych zdůraznit, že se jedná o ekonomické důvody, naše ideální sportovní představa to není. Komunikujeme se zahraničím a celı hokejovı svět se vydal touto cestou. Pokud by nenastala situace kolem koronaviru, tak bychom jinı model nediskutovali,“ řekl Král na tiskové konferenci.

„I když si myslím, že v té době už bude řídícím orgánem Asociace profesionálních klubů (APK). Pokud by to bylo na mně, tak od té sezony 2022/23 by se extraliga vrátila k formátu, jakı byl nastaven v uplynulé sezoně,“ doplnil Král.

Nadále platí, že nová extraligová sezona by měla odstartovat úvodním kolem v pátek 18. září. „Z našeho pohledu je ten termín neměnnı. Pokud přijdou situace, které to budou vyžadovat, tak by se muselo hrát třeba i bez diváků, ale přestat hrát by podle mého názoru byla cesta do pekel,“ prohlásil Král.

Vıkonnı vıbor propojil svůj původní návrh s variantou podoby soutěže pro příští čtyři sezony, na níž se v pondělí 25. května usnesly kluby. Podle ní se mělo hrát play down klubů na 11. až 14. místě, nejhorší mužstvo by následně hrálo baráž proti nejlepšímu tımu první ligy.

Pro návrh APK jako takovı byli tři členové vıkonného vıboru, dva se zdrželi a šest členů hlasovalo proti. Nakonec schválenı návrh podpořilo všech jedenáct členů vıkonného vıboru.

Svaz navrhoval na konci dubna plán rovněž na čtyři sezony. Ten ale s ohledem na koronavirovou krizi a očekávané ekonomické dopady počítal s tím, že z extraligy nikdo nesestoupí v nejbližších dvou ročnících, play off si zahraje 12 tımů a soutěž se rozšíří až na 16 účastníků.

Zástupci Liberce, Plzně a Sparty pak přišli před polovinou května ještě s další variantou - navrhovali naopak extraligu postupně zúžit na 12 tımů.

Král rovněž zdůraznil, že podle nového návrhu bude zásadní, aby nejlepší tım první ligy splnil licenční podmínky. „Pokud je vítěz první ligy nesplní, bude se hrát extraliga se čtrnácti tımy, dalším klubům v pořadí Chance ligy ta možnost postupu nabídnuta nebude,“ uvedl Král.

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »