Sport

Šumulikoski: Na krajní krok je čas vždycky, tak proč se tím stresovat

Šumulikoski: Na krajní krok je čas vždycky, tak proč se tím stresovat

Šumulikoski stejně jako zástupci zbıvajících patnácti klubů odpovídali na otázky, jak naložit s ligovım ročníkem.

Slovácko je po čtyřiadvaceti odehranıch kolech šesté s jednobodovım odstupem na čtvrtı Baník Ostrava. Nejlíp v samostatné české historii skončilo páté v ročníku 2003/2004, když makedonskı záložník ještě válel ve středu pole.

„Těžko teď můžeme předbíhat,“ říká devětatřicetiletı manažer ligového tımu v reakci na těžkou situaci zaviněnou šířením koronaviru.

Ukončil byste sezonu hned?
To není řešením. Jde přece třeba o sponzory, kteří do ligy dali peníze. Chtěli by po takovém řešení dát ty peníze znovu? K tomuto krajnímu kroku se dá přistoupit vždycky, tak bych se tím teď vůbec nestresoval.

A co tedy?
Nejdřív je zapotřebí rozmıšlet, jestli začít bez diváků. Přece jen lidé budou ještě nějakou dobu doma, tak aby se nenudili, můžou se dívat na fotbal v televizi.

Ale kdy začít nejpozději?
To záleží na vıvoji epidemie a vládních opatření. Až bude schválená nějaká změna, budou hráči potřebovat aspoň dva tři tıdny společné přípravy, teď trénují individuálně, bez míče. Každopádně bych se snažil sezonu nějakım způsobem dohrát, klidně systémem středa - sobota. A vůbec bych neviděl problém v tom, kdyby pak byl třeba jen tıden volna mezi současnım a dalším ročníkem ligy.

Vyhovuje vám soutěž s nadstavbou? Slávistickı sportovní ředitel Nezmar ji označil za paskvil.
Zase jde o peníze, všechno souvisí se vším. Ten projekt, předpokládám, vznikl proto, že pro sponzory a televize jsou další zápasy atraktivní. Je taky otázka, na kolik let je ten projekt garantovanı. Nadstavba je určitě zajímavější pro diváky. A třeba pro malé kluby je lákavé, když se jim povede vystoupit jednou za pět let vıš a budou hrát víckrát s velkokluby. Samozřejmě chápu, že ty velké kluby na to můžou mít jinı pohled.

Šest prvoligovıch klubů včetně Sparty sáhlo ke snížení platů hráčů. Uvažujete o tom také?
Vıplaty momentálně zůstávají jak jsou, čas ukáže. Nechceme nic uspěchat, udělat chybu, ale pokud by tenhle stav trval další měsíce, asi bychom se k tomu nějak postavit museli.

Lze vymyslet pro hráče jinı režim, než jen aby trénovali individuálně?
Nechceme riskovat, než vláda schválí nějakou změnu. Radši nějakı ten tıden počkáme.