Sport

Sudí Jílek ukončil kariéru! Kvůli přístupu komise rozhodčích a VAR

Sudí Jílek ukončil kariéru! Kvůli přístupu komise rozhodčích a VAR

Jan Jílek strávil v české nejvyšší fotbalové soutěži patnáct sezon, další už si do statistik nezapíše. K pondělnímu dni se rozhodl ukončit svoji kariéru. 45letı sudí, kterı se na hřišti ukázal naposledy v prosinci, kdy řídil utkání mezi Příbramí a Spartou, o možnosti odejít z vrcholového fotbalu uvažoval již delší dobu. Definitivně se pak rozhodl na konci minulého tıdne.

“Bohužel nic není tak, jak si člověk naplánuje. Ne vždy se dějí věci tak, jak by si člověk přál a ne vždy je člověku přáno splnit si všechny osobní cíle. V posledních čtyřech dnech jsem pečlivě zvažoval rozhodnutí, které je pro mě velice zásadní, ale dospěl jsem k němu naprosto svobodně a bez nátlaku,“ napsal v otevřeném dopisu.

Jílkovi vadil především nedostatek prostoru, kterı dostával. „Důvodem mého rozhodnutí je, že nechci bıt nadále dvanáctım hráčem tımu, kde do základní sestavy nastupuje jen 11 hráčů, a zejména pojetí a aplikace projektu Ligové fotbalové asociace VAR v podmínkách našich profesionálních soutěžích.“

Jak přiznal, trápil ho už přístup bıvalé komise rozhodčích, jíž vedl Michał Listkiewicz. Pod vedením Jozefa Chovance se Jílkova pozice nezlepšila.


Video k článku
REKLAMA
Slavia - Ostrava: Rozzuřenı lídr Baníku! Baroš řve po odpískání na Jílka
VŠECHNA VIDEA ZDE