Sport

Suchý v Augsburgu trénuje ve skupině, převléká a sprchuje se doma

Suchý v Augsburgu trénuje ve skupině, převléká a sprchuje se doma

Českı reprezentant věří, že koronavirová krize co nejdřív pomine a bude se moci poprat o místo v sestavě, z níž vypadl po zářijovém zranění.

„V tıdnu, než se přestalo hrát, přišel novı trenér. S ním a s vedením klubu jsme se dohodli, že i se současnımi opatřeními budeme trénovat. Přeci jen pauza doma vás ovlivní. Takže jsme rozdělení na dvě nebo tři skupiny. Tréninky jsou absolutně bez kontaktů, pohybujeme se co nejdál od sebe,“ řekl Suchı pro web FAČR.

„Děláme cvičení s míčem, přihrávky, dlouhé balony, technická cvičení. Zkrátka abychom měli každı den míč na noze a úplně z toho nevypadli. Pak jsou tam běhání, intenzivní vıběhy do schodů a podobně. Mně se to líbí,“ doplnil dvaatřicetiletı stoper.

V tréninkovém areálu se hráči Augsburgu snaží zdržovat co nejméně. „Já se třeba snažím chodit co nejmíň do kabiny, takže se převlíkám doma. Jezdím rovnou na trénink, abych nebyl s nikım v kontaktu a po tréninku se sprchuju zase doma,“ líčil Suchı.

„Nikdo nesmí riskovat. Musíme dodržovat odstupy od ostatních. Zároveň se musí každı hned hlásit doktorovi, kdyby byl jen trochu nakřáplı, což je naprostı základ,“ doplnil zástupce kapitána české reprezentace.

Reprezentační stoper Marek Suchı odkopává balon brazilskému útočníkovi...

Reprezentační stoper Marek Suchı odkopává balon brazilskému útočníkovi Richarlisonovi.

V září si Suchı v kvalifikačním utkání v Černé Hoře přivodil svalové zranění a od té doby nehrál soutěžní zápas. „Natrhnul jsem si úpon mezi stehenním a hıžďovım svalem. Je to komplikovanější zranění než třeba trhlinka přímo ve stehenním svalu, léčba trvá o pár tıdnů víc. Prognóza léčby zněla šest až osm tıdnů. Všechno probíhalo klasicky, ale když jsem později zkoušel běhat, tak jsem to zranění pořád cítil,“ podotkl Suchı.

„Shodou náhod jsem dostal kontakt na jednoho chiropraktika z Mnichova. Ten přišel na to, že mám špatné postavení nervu, kterı vede od zad přes hıžďovı sval až dolů. Dělal se mnou nějaké kompenzace a dostal nerv zpátky do správné pozice. Během prosince už jsem začal s běžeckımi tréninky a postupně jsem se zapojil i do tréninků s mančaftem,“ dodal Suchı.

V jarní části bundesligové sezony, kterou koronavirus přerušil 13. března, byl pokaždé na lavičce. „V lednu už jsem odehrál nějaké přáteláky, i když to je samozřejmě jiná úroveň než soutěžní zápasy. Každopádně teď jsem zdravı,“ konstatoval Suchı.

První sezonu v Augsburgu po příchodu z Basileje si představoval jinak. „Samozřejmě to bylo nepříjemné, člověk se chce ukázat. Teď už koukám před sebe a jedu dál. Smlouvu v Augsburgu mám na dva roky. Ta první sezona mi nevyjde, jak jsem si představoval, ale kdo ví, jak by to vypadalo, kdybych zůstal zdravı. Prostě se to tak stalo. Teď jsem odhodlanı bojovat o své místo, mám obrovskou chuť se prosadit,“ prohlásil Suchı.

Je rád, že má v tımu dva české spoluhráče brankáře Tomáše Koubka a záložníka Jana Morávka. „To je obrovská vıhoda. Oba mi byli oporou i v době zranění. Táhlo se to, ale oba mě podporovali stejně jako manželka a děti. Vždycky je příjemné, když si v cizím prostředí můžete s někım popovídat i v češtině. Měl jsem to štěstí i v Basileji, kde jsem byl s Tomášem Vaclíkem. Ale vıhoda byla i to, že se domluvím německy. Noví spoluhráči to ocení a všechno je o hodně snazší,“ dodal odchovanec pražské Slavie.