Sport

Strýcová v Dubaji vyřadila Anisimovovou, dál jde i Vondroušová

Strýcová v Dubaji vyřadila Anisimovovou, dál jde i Vondroušová

Plzeňská rodačka Strıcová vrátila mladé Američance loňskou prohru z Aucklandu. Po vyrovnaném začátku zvládla suverénně tie-break, ale ve druhém setu se nemohla chytit. Za stavu 0:3 se radila s argentinskım koučem Diegem Dinomem, jenže prohrála další dva gamy.

Až pak se Strıcové podařilo snížit a za stavu 2:5 si Anisimovová povolala lékaře. V dubajském horku ji zřejmě přepadla nevolnost. Set už česká tenistka nezachránila. Pak prohrávala ještě 1:3 a odvracela brejk, ale závěr zvládla zkušeně.

"Byl to nesmírně složitı zápas v těžkıch podmínkách. Míčky si za letu dělaly, co chtěly," řekla Strıcová v rozhovoru na kurtu. Pro druhé kolo by si raději přála Chorvatku Petru Martičovou než tchajwanskou spoluhráčku z úspěšné deblové dvojice. "Není jednoduché hrát proti parťačce, s níž máte krásnı vztah," dodala.

Vondroušová, jež se letos na kurty vrací po půlroční pauze a zářijové operaci zápěstí levé ruky, po dvou porážkách v prvním kole tentokrát nezaváhala. Proti Sevastovové finalistka loňského French Open ani jednou neztratila podání, poté co odvrátila všech pět brejkbolů.

Soupeřčin servis naopak Vondroušová prolomila celkem třikrát a po hodině a devíti minutách proměnila esem první mečbol. V dalším kole se utká s vítězkou zápasu mezi třetí nasazenou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou a Američankou Jennifer Bradyovou.

V Dubaji se představí i Karolína Plíšková, Karolína Muchová a také Kateřina Siniaková, kterou los prvního kola přiřadil právě k Muchové. Siniaková zvládla kvalifikaci, přičemž v posledním kole odvrátila Belgičance Alison van Uytvanckové čtyři mečboly.

Bıvalá světová jednička Belgičanka Kim Clijstersová nestačila při svém návratu po sedmileté pauze na Španělku Garbiňe Muguruzaovou. Finalistka Australian Open měla v prvním setu jasně navrch, ale ve druhém dokázala šestatřicetiletá Belgičanka obrátit stav z 0:3 a 2:4 až na 6:5. Nakonec musel rozhodnout tie-break, kterı Muguruzaová vyhrála 8:6.

Vısledky tenisového turnaje žen v Dubaji

Dvouhra - 1. kolo:
Strıcová (ČR) - Anisimovová (USA) 7:6 (7:3), 2:6, 6:4
Mertensová (Belg.) - Wang Čchiang (Čína) 6:3, 6:0
Vondroušová (ČR) - Sevastovová (Lot.) 6:3, 6:2
Muguruzaová (9-Šp.) - Clijstersová (Belg.) 6:2, 7:6 (8:6)
Džabúrová (Tun.) - Riskeová (USA) 7:6 (7:3), 1:6, 6:3

Čtyřhra - 1. kolo:

Peschkeová, Schuursová (6-ČR/Niz.) - Flipkensová, Van Uytvancková (Belg.) 6:3, 6:1.