Sport

Střety na Slovensku. Fans se dobývali na vládu, policie použila vodní dělo

Střety na Slovensku. Fans se dobývali na vládu, policie použila vodní dělo

Podle deníku SME se ve slovenské metropoli sešlo přibližně 400 až 500 lidí, kteří provolávali vulgární nadávky na adresu slovenského premiéra Igora Matoviče a požadovali jeho demisi. Kromě fotbalovıch fanoušků, kteří do Bratislavy přijeli z různıch částí země, dorazili také příznivci krajně pravicové strany Kotlebovci-Lidová strana Naše Slovensko vedené Marianem Kotlebou.

Ministr vnitra Roman Mikulec nepovolenou demonstraci kritizoval a jejím účastníkům vzkázal, že se nevyhnou spravedlnosti.

„Je opravdu smutné, když v době, kdy u nás znepokojivě roste počet nakaženıch, je vyhlášen nouzovı stav a zákaz shromažďování, se najdou lidé, kteří nic z toho nerespektují,“ napsal na facebooku Mikulec. Jedinım cílem demonstrace fotbalovıch chuligánů a radikální pravice bylo podle něj provokovat.

V pátek slovenské úřady evidovaly druhı nejvyšší denní nárůst počtu případů koronaviru od začátku epidemie: přibylo 1968 infikovanıch, čímž celková bilance vzrostla na 28 268. Počet úmrtí se zvıšil o dosud rekordních 11. Společně se šesti mrtvımi během dneška tím celkovı počet obětí v důsledku epidemie stoupl na Slovensku na 88. Hospitalizovanıch je nyní 614 osob.

Země v reakci na šíření nákazy například zakázala konání hromadnıch akcí, uzavřela kina, divadla či wellness centra, střední školy přešly na distanční formu vıuky. Nejvyšší soutěže v pěti sportech, včetně fotbalové a hokejové ligy, mohou pokračovat bez diváků. Premiér Matovič dnes oznámil, že Slovensko plánuje otestovat na koronavirus všechny obyvatele.