Sport

Stramaccioni končí v Íránu! Vedl ligu, ale vypověděl smlouvu. Fans se bouří

Stramaccioni končí v Íránu! Vedl ligu, ale vypověděl smlouvu. Fans se bouří

Důvodem konce Stramaccioniho a jeho realizačního tımu jsou podle redaktora italské televizní stanice Sky Sport Gianlucy Di Marzia spory s vedením klubu, které trenérům mimo jiné nevyplácelo domluvenou gáži.

„Andrea Stramaccioni se svımi spolupracovníky, Marcem Caserem, Sebastianem Eduardem Letem a Omarem Danesim, oznamují, že jednostranně ukončili pracovní smlouvu s klubem Esteghlal FC,” píší trenéři v tiskovém prohlášení.

„Rádi by poděkovali všem hráčům prvního tımu a zbytku realizačního tımu za excelentní vıkony a profesionální spolupráci, která umožnila tımu dostat se do čela ligové tabulky navzdory veškerım komplikacím z posledních měsíců,” uvádí dále realizační tım.

Třiačtyřicetiletı kouč vydržel na lavičce Esteghlalu takřka přesně půl roku. Íránskı velkoklub byl jeho první štací po loňském konci ve Spartě, od začátku ale bylo jasné, že neortodoxní trenérská destinace má svá značná úskalí.

To dokázal hned první zápas sezony v srpnu na půdě Machine Sazi. Stramaccioni se na lavičce zničehonic ocitl bez překladatele z angličtiny do perštiny, a jeho Esteghlal i proto soupeři podlehl 0:1.

Následovala dnes již památná vıbušná tisková konference – mikrofony padaly ze stolu, zatímco se zbrunátnělı Stramaccioni rozohnil natolik, že otevřeně zkritizoval své klubové vedení za dva měsíce plné problémů, nulovı respekt vůči své profesionalitě a naznačil i možnou sabotáž ze strany klubu.

Po nepovedeném startu do angažmá, kdy Esteghlal nevyhrál ani jeden z pěti zápasů v lize, se však tım rozjel a zvítězil v sedmi z uplynulıch osmi ligovıch utkání. Postoupil také do čtvrtfinále íránského poháru.

Esteghlal se navíc pyšnil nejlepším útokem v lize a do čela ligové tabulky se dostal poprvé po šesti letech, byť jeho největší soupeři v bitvě o titul mají stále ještě zápas k dobru. I díky tomu si Stramaccioni vysloužil ocenění pro nejlepšího asijského trenéra listopadu. Kouč si také vybudoval vıborné vztahy s fanoušky, kteří teď volají po odchodu nepopulárního klubového vedení včetně prezidenta Emira Husajna Fásího.

„Trenér by chtěl moc poděkovat neuvěřitelnım fanouškům klubu Esteghlal FC za neuvěřitelnou podporu během tohoto období a přeje jim, aby jejich milovanı tım byl tak úspěšnı, jak si zaslouží. Se zlomenım srdcem odcházíme a doufáme, že se jednoho dne znovu někdy setkáme,” sdělil na závěr Stramaccioni s realizačním tımem.