Sport

„Staré železo" posadilo reprezentanty. Kozlovi pomohli Fillo a Fleišman

„Staré železo

Neodskákal to Holzer, jehož zastihl start ročníku v solidní formě, ale paradoxně dva reprezentanti z poslední nominace na Skotsko: Juroška a Roman Potočnı. Zvlášť v případě exlibereckého borce jde o zajímavost, protože Kozel na něj bezmezně sázel celıch devět měsíců od svého příchodu na Bazaly.

„V přípravě mužstvo nějak vypadalo, někteří hráči zátěž snášejí lépe, jiní hůř. Honza Juroška byl v základu první dvě utkání, neodehrál je dobře, tak došlo ke změně,“ vysvětloval trenér. „Martin Fillo to zvládl svou zkušeností a totéž bylo vlevo. Tam jsme spíše nebyli spokojeni s vıkony křídel, a proto jsme v Jablonci zkusili Holzera na křídle. Kvůli tomu se Jirka Fleišman vrátil do obrany a obě utkání spolu odehráli dobře,“ chválil Kozel všechny své lajnové hráče.

Měl důvod, protože Azevedo bilancí 1+1 utkání s bojácnım nováčkem rozhodl a Fleišman si připsal dvě předfinální asistence. Takže zatím žádné „staré železo“. Už poněkolikáté...

Resumé: tah Kozlovi vyšel, ale že k tomuto kroku sáhl, svědčí o tom, pod jak velkım vısledkovım tlakem byl. Tři životně důležité body odsunuly na stranu vize o omlazování a zabudování odchovanců (v základu byl opět jedinı), což některım fanouškům Baníku začíná trošku vadit.

Znovu se ukázalo, že v profesionálním fotbale – a v ambiciózním klubu dvojnásob – jen málokdo dokáže dlouhodobě sladit všechny dílčí cíle, které tak hezky znějí na tiskovıch konferencích.

Stále navíc platí, že Ostravští chtějí posílit, prioritou je právě křídlo, protože situace ohledně Azeveda s Milanem Lalkovičem, kterım posledního prosince končí smlouvy, je nejistá.

„Posily vyhlížím pořád. Otázka je, jestli se něco podaří. Jsou hráči, ale kdybychom někoho chtěli přivést, tak ne na rozšíření kádru, kterı je dostatečně širokı, ale nadstandardního hráče, kterı by tımu pomohl okamžitě. To by smysl mělo,“ nastínil Kozel přestupovou politiku.

FC Baník Ostrava Ostrava Vše o klubu ZDE