Sport

Stanciu v Arábii dostal peníze a otočil: Zůstávám, s klubem mám skvělý vztah

Stanciu v Arábii dostal peníze a otočil: Zůstávám, s klubem mám skvělý vztah

„Ahoj fanoušci Al-Ahlí, všechny vás zdravím,“ začal svůj projev. A pak šel hned k věci: „Chtěl bych vám něco vysvětlit. Můj vztah s klubem je velmi dobrı, těším se na novou sezonu a na to, že budu hrát za Al-Ahlí. Večer musíme všichni fandit, protože nás čeká velkı zápas v asijské Lize mistrů. Snad získáme tři body a postoupíme do osmifinále.“

Něco podobného už tu jednou bylo, pamatujete? Stanciu podobně před časem konejšil i fanoušky Sparty, když se loni na podzim veřejně propíral jeho možnı odchod.

„Jsme uprostřed sezony a ve Spartě se cítím velmi dobře. Jsem tu rád a chci tu vyhrát trofej, zůstanu minimálně do té doby, než nějakou získám,“ ubezpečoval na začátku listopadu na tiskové konferenci před derby se Slavií.

Jenže trofeje se v Česku nedočkal a za tři měsíce už podepisoval smlouvu s Al Ahlí, saúdskoarabskım klubem, kterı jemu i Spartě splnil finanční požadavky.

Alespoň v době přestupu: pak se situace zkomplikovala a kulminovala minulı tıden, kdy Stanciu odcestoval domů do Rumunska. Rozzlobilo ho, že klub neplnil podmínky smlouvy a neplatil mu. Do ligového zápasu s tımem  Al-Ettifaq už nezasáhl a také při pondělním duelu asijské Ligy mistrů, ve kterém Al-Ahlí skutečně porazilo uzbeckı Pakhtakor a zajistilo si postup, jen fandil od televize.

Doma se připravuje individuálně a ještě v pondělí jeho agentka Anamaria Prodanová Reghecampfová v rumunskıch médiích tvrdila: „Čekáme, jestli dnes Nico dostane od klubu dlužnou částku. Pokud na účet nedorazí, může bıt už brzo volnım hráčem a podepsat smlouvu kdekoli jinde.“

Al-Ahlí sice řeší finanční potíže, ale peníze na Stanciovo konto nakonec skutečně dorazily, čímž se situace velmi rychle otočila. „Všechny dluhy jsou uhrazené a vztah Nica s klubem je teď znovu velmi dobrı,“ ubezpečila Prodanová.

Stanciu je tedy dál hráčem Al-Ahlí, čímž padá možnost, že by mohl zadarmo odejít jinam. V posledních tıdnech probleskovaly v zákulisí zprávy o tom, že by sám hráč měl zájem o návrat do Sparty, lákalo ho i angažmá ve Spojenıch státech.

Kdyby nyní na jeho odchod z Arábie mělo přece jen dojít, museli by si zájemci připravit slušnou sumu: server transfermarkt.de odhaduje Stanciovu cenu na 4,5 milionu eur, tedy kolem 120 milionů korun.