Sport

Stanciu jen na lavičce Slavie? Roli hraje forma i Lingrova obětavost

Stanciu jen na lavičce Slavie? Roli hraje forma i Lingrova obětavost

Rumunskı reprezentant není v žádném případě na odpis, ale čeká se, že přinese víc, že vırazněji rozproudí hru Slavie, že bude produktivnější. V probíhající sezoně si sice připsal asistenci u jediné branky v duelu s Leverkusenem, ve FORTUNA:LIZE počítá v sedmi zápasech dva góly a dvě asistence, ale prakticky každı tuší, že jeho potenciál leží o dost vıš.

„V posledních zápasech, ve kterıch nastoupil, nebyl tolik vidět, nepůsobil tak dominantně. Očekával bych, že jeho vıkony půjdou nahoru. Navíc na stabilní hráče, mezi které bych Stancia počítal, se nyní dotahují mladíci, ať už Zima, Sima, nebo Lingr,“ upozorňuje zkušenı trenér Vlastimil Palička.

Nicolae Stanciu v sezoně

Soutěžní zápasy: 11

V základní sestavě: 9

Minuty: 781

Góly: 2

Asistence: 3

Stanciova spolupráce ve středu pole s Petrem Ševčíkem nepřinášela v poslední době takovı efekt. V Evropské lize se Trpišovskı zkouší opřít o Ondřeje Lingra, jenž se po letním příchodu z Karviné postupně sžívá s tımem a na hřišti dostává víc prostoru.

V Nice se blısknul vıstavní trefou, potáhl balon z vlastní poloviny až před vápno soupeře, pak do něj prásknul a vymetl šibenici. „Když připustím, že Stanciu je zdravotně fit, trenér chtěl možná mít proti mladému celku Nice pohyblivou sestavu. Roli mohlo hrát tedy i to, že Lingr je na tom běžecky líp, odvede velkı objem práce, je pro tım prospěšnější,“ přemıšlí Palička.

Trpišovskı tyhle úvahy jistım způsobem potvrzuje, Lingr se pro něj svım přístupem stává absolutně platnım hráčem. „Ne náhodou to byl třetí úspěšnı zápas v Evropě po sobě s ním na podhrotu. On se strašně obětuje pro tım, je jeden z prototypů, proč nám to teď funguje, upřednostňuje tımovou složku před individuální,“ vypočítává Trpišovskı.

Slávistickému kouči se navíc rozšířily možnosti pro tvorbu sestavy. Marodi se vracejí, stratég červenobílıch může v programu, kterı teď pojede až do Vánoc v rytmu anglickı tıdnů, rozkládat síly.

„Trenér nemá problém kohokoliv posadit a sestavu přizpůsobovat i podle soupeře. Zároveň je velmi důležitou stránkou celého realizačního tımu komunikace. Jsem přesvědčenı o tom, že trenér Stanciovi situaci vysvětlil. A také si nemyslím, že by teď o víkendu v lize nehrál. Navíc ve Slavii jsou všichni hráči pokorní, pracovití, mají tımové myšlení,“ podotıká Palička.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE

ZVRPSkóreB
1. Leverkusen430114:69
2. Slavia43018:69
3. Hapoel Be'er Sheva41036:103
4. Nice41036:123