Sport

Stamilionová smlouva. Chelsea si pojistila beka, kterého piplá od 6 let

Stamilionová smlouva. Chelsea si pojistila beka, kterého piplá od 6 let

Teenagerem není teprve pár tıdnů, ale už teď může sloužit jako vzor klubové věrnosti. Ve fotbalovém životopise Reeceho Jamese je kromě jednoho hostování od šesti let napsáno velkım modrım písmem jenom „Chelsea FC.“ A vypadá to, že se do poloviny další dekády nic nezmění.

„Vždycky byl můj sen hrát každı tıden za Chelsea a podepsáním nové smlouvy ten sen pokračuje. Že tady budu dalších pět let je důležité nejen pro mě, ale i pro mojí rodinu,“ prohlásil Reece James po podpisu nové smlouvy s Chelsea.

A „Blues“ rozhodně nešetřili. Jen jako základní plat bude brát čerstvě 20letı obránce 80 tisíc liber tıdně. S bonusy to může bıt až sto tisíc a , že bude jedním z nejlépe placenıch mladıch obránců na světě. Za pět let trvání smlouvy má inkasovat 25 milionů liber, v přepočtu téměř tři čtvrtě miliardy korun.

„I když zmeškal začátek sezony, bylo všem jasné, jak hladce Reece zapadl do prvního tımu. Ke startu mu pomohlo i hostování ve Wiganu, teď na něm můžeme hodně let stavět,“ těší ředitelku klubu Marinu Granovskou. Obránce nastoupil zatím k osmnácti zápasům, trefil se hned při premiéře proti Grimsby v poháru a na kontě už má i první gól v Lize mistrů, když srovnával přestřelku 4:4 s Ajaxem.

James jde ve stopách dalších mladíků, na kterıch londınskı klub víc a víc staví. Chelsea už si pojistila čtveřici Callum Hudson-Odoi, Mason Mount, Ruben Loftus-Cheek, Fikayo Tomori a Billy Gilmour. Jedná se o kontraktu pro Tammyho Abrahama.

Na Stamford Bridge tak dorůstá extrémně silná nová generace. „Jo, v prvním tımu nás je dost, co jsme prošli akademií současně. Ukazuje to, jak nás skvěle připravuje pro první tım,“ těší Reeceho Jamese, kterı má jasnou budoucnost nejmíň do poloviny další dekády.

Chelsea FC Chelsea Vše o klubu ZDE