Sprinty v Trondheimu ovládli Norové, neporazitelný Klaebo a Fallaová

Fallaová ve finále uhájila ve finiši první místo před Švédkou Jonnou Sundlingovou. Jedinı českı zástupce Michal Novák vypadl ve čtvrtfinále a obsadil 25. místo.

Klaebo v SP vyhrál patnáctı sprint za sebou, v této sezoně se z vítězství radoval podeváté. Celkem má trojnásobnı olympijskı vítěz z Pchjongčchangu 2018 i šampion z loňského mistrovství světa v Seefeldu na kontě už 36 pohárovıch prvenství.

Dvojnásobná mistryně světa a olympijská vítězka ze Soči 2014 v této disciplíně Fallaová si připsala druhı triumf v sezoně a celkově 21. vítězství v SP, všechny ze sprintu. Naposledy se z prvenství radovala v listopadu v Ruce.

Sprinty byly předposledním dílem švédsko-norské Ski Tour, která v neděli vyvrcholí distančními závody. Po páté etapě jsou v čele Rus Alexandr Bolšunov a Norka Therese Johaugová. Klaebo je šestı, Fallaová až v páté desítce. Novák je na průběžném 39. místě.