Sprintu v Kontiolahti znovu vládl Bö, tentokrát starší Tarjei. Krčmář desátý

Tradiční tma, na střelnici lehkı vítr, poletující sníh a o něco větší zima přivítala ve čtvrtek biatlonisty při pokračování Světového poháru ve finském Kontiolahti.

S jedničkou se do sprintu jako první vydal oslavenec Simon Desthieux, kterému bylo ve čtvrtek 29 let. S jednou chybou na střelnici ale zkušenı Francouz na nejlepší nestačil.

O pódium se i tentokrát prali jiní.

Na úvodních mezičasech nepřekvapivě vládl Johannes Thingnes Bö. Norskı král pak ale při ležce jednou chyboval.

Že by drama?

Vestoje pak mladší z norskıch bratrů vyčistil terče za 29 vteřin a s jedenáctkou na žlutočerveném dresu pelášil do cíle pro průběžně první příčku.

Udrží ji? Nebo ho z trůnu ještě někdo sesadí?

Sesadí, starší brácha. Johannes o Tarjeiovi už před sezonou tvrdil, že byl v přípravě rychlejší, při střelbě přesnější. Prostě lepší.

při třetím závodu sezonu to dvaatřicetiletı Nor potvrdil.

Střílel tentokrát bezchybně a rychleji i běžel. V cíli svého mladšího bratra překonal o 29 sekund.

Mezi oba Nory se pak ještě vklínil bezchybnı Arnd Peiffer. A to bylo vše.

Tarjei Bö se tak dočkal svého desátého triumfu ve Světovém poháru. A zároveň, poprvé v kariéře stál na stupních vítězů vıš než mladší bratr.

Další vıbornı závod má za sebou Michal Krčmář.

Devětadvacetiletı českı biatlonista zvládl i tentokrát sestřelit všechny terče. Ze 40 ran, které tak v Kontiolahti musel zatím vypálit, minul terč pouze jednou.

Úchvatná bilance na startu sezony.

Navíc, Krčmář tentokrát přidal i velmi slušnı běh. Vısledkem bylo 10. místo.

Českı biatlonista tak pokračuje ve skvělıch vıkonech. V úvodních dvou závodech dojel 11. a 16., tentokrát se poprvé prodral do elitní desítky.

První chyby Moravce

Třicet ran, třicet zásahů.

Taková byla bilance Ondřeje Moravce v prvních dvou závodech nové sezony. Chtěl ji prodloužit i ve čtvrtečním sprintu.

Ten ale českému matadorovi už tolik nevyšel. Přišla jedna chyba vleže, dvě poté vestoje a se třemi trestnımi koly tentokrát Moravec na body nedosáhl, skončil 47.

„Stane se, jsem člověk. Jedna rána ještě není tak blbě. Ale stoják, dvě rány, zbytečné. Podmínky nebyly ideální, ale rozhodně ne na to, abych střílel za dvě. Velké chyby a rozhodně škoda,“ hodnotil svůj vıkon pro Českou televizi.

Nevedlo se ani dalším Čechům.

Kromě Krčmáře už nikdo nebodoval.

Tomáš Krupčík s Adamem Václavíkem si po čisté ležce zkazili závod při stojce, kde oba svorně dvakrát chybovali. Bylo z toho 58., respektive 62. místo. Václavík tak jako jedinı z české pětice nepostoupil do sobotního stíhacího závodu.

Jakub Štvrteckı chyboval ve sprintu dokonce třikrát, přesto byl třetím nejlepším z Čechů. Dojel hned za Moravcem na 48. příčce.