Sport

Sprint v Kontiolahti ovládla Öbergová, Češky se trápily při střelbě

Sprint v Kontiolahti ovládla Öbergová, Češky se trápily při střelbě

V loňské sezoně se jí sprint v Kontiolahti náramně povedl. Markéta Davidová si poradila s chumelenicí i nevyzpytatelnım větrem a obsadila páté místo.

Tentokrát se jí však ve Finsku tolik nedařilo.

Češka se na trať se vydala vůbec jako první z celého startovního pole. Závod sice rozběhla dobře, jenže dvě chyby na úvodní položce ji srazily pořadím.

Bylo tak jasné: o první příčky se poperou jiné.

Skvělı závod prožila Švédka Johanna Skottheimová. Bezchybně si počínala při střelbě, solidně se jí dařilo na trati. Bude to stačit na vítězství?

Ne, nebude. Zanedlouho se totiž do cíle přiřítila rychlá Norka Marte Olsbuová Röiselandová a vystřídala ji na čele. Vyhraje tedy závod ona?

Také ne. Na trati se totiž tou dobou ještě pohybovala Hanna Öbergová. Švédka precizně vybílila všechny své terče, k tomu měla nejrychlejší běžeckı čas.

Cílovou pásku H. Öbergová proťala o 23 sekund před Röiselandovou a šla do vedení. A v něm setrvala až do konce závodu.

Ze sprintu se nakonec stal souboj Švédsko vs. Norsko. Za druhou Röiselandovou se na třetí pozici ještě dostala její norská krajanka Karoline Knottenová. Čtvrté a páté místo patřilo Švédkám Skottheimové, respektive Moně Brorssonové.

Až za první desítkou zaostala obhájkyně vítězství ve Světovém poháru a vítězka sobotního vytrvalostního závodu – Dorothea Wiererová. Italka jednou minula a byla 22.

~

Češky se střelecky trápily

Davidová nakonec nakonec chybovala i ve stoje a v závodě obsadila s třemi minelami 37. místo. Na vítěznou Švédku ztratila 1:50 minuty.

„Mrzí mě to,“ hlesla v rozhovoru pro Českou televizi. „Trať byla lepší než v sobotu, běželo se mi lépe, s čímž jsem spokojená. Bohužel tři chyby jsou v tomto závodě moc.“

Střelecky se nedařilo ani dalším Češkám.

Eva Puskarčíková sice zvládla položku vestoje, už předtím ale vleže dvakrát chybovala. Nakonec to stačilo jen na 53. místo s odstupem 2:13 minuty.

Chyb se nevyvarovala ani Lucie Charvátová, která celkem minula tři terče. V závodě tak skončila 59. se ztrátou 2:22 minuty.

Jessica Jislová byla se čtyřmi chybami 93. s odstupem 3:46 minuty. Jedenadvacetiletá Eliška Teplá, která prožila premiéru ve Světovém poháru, byla s dvěma chybami 96.

Biatlonistky ve Finsku zatím zůstanou. I druhá zastávka Světového poháru se totiž uskuteční v Kontiolahti. Seriál bude pokračovat ve čtvrtek, kdy jsou na programu mužské a ženské sprinty.