Sport

Spoluhráč vrací Fabregasovi úder: Nevím, jestli šel pokaždé příkladem

Spoluhráč vrací Fabregasovi úder: Nevím, jestli šel pokaždé příkladem

Co se stalo? Fabregas v podcastu fanouškovské stránky arseblog prozradil, proč londınskı celek v roce 2011 opustil a zamířil do Barcelony. „Na stejné technické a mentální úrovni jako já byli v celém kádru pouze a Samir Nasri. Není to nic arogantního, tak jsem to prostě cítil,“ prohlásil středopolař, kterı aktuálně působí ve francouzském Monaku.

Připomeňme, že dres Gunners tehdy oblékali třeba Aaron Ramsey, Theo Walcott či . Nikdo z nich ale Fabregasovi patrně dost dobrı nepřišel. I proto zareagoval Bacary Sagna, dnes zkušenı sedmatřicetiletı bek, jenž hraje MLS za tım Montreal Impact.

Francouzskı fotbalista v kabině Arsenalu společně s Fabregasem strávil pět let (2007-2011). A upozorňuje, že někdejší kapitán mužstva kouče Arsena Wengera by s kritikou měl začít spíš u sebe.

„Byl jsem překvapenı, když jsem si to přečetl. On měl bıt jedním z lídrů tımu, čekaly se od něj do budoucna velké věci… Ale jako správnı vůdce o svém klubu přece nemluvíš takhle,“ uvedl Sagna pro web goal.com.

„Překvapilo mě to tím spíš, že Cesc byl milı chlap. To pořád je, nic se nemění, ale jsem trochu zaskočenı. Arsenal jej v podstatě „udělal“, takže říct, že většina hráčů nebyla na jeho úrovni, mi přijde trochu drsné. Navíc si nejsem jistı, že on během svého působení v klubu šel pokaždé příkladem,“ podotkl obránce, kterı pak mimo jiné působil i v Manchester City či italském Beneventu.

Na co naráží? „Média v té době často psala, že Cesc dost neběhá, že se nevrací. Takže ostatní hráči mu klidně mohli říct, že se měl víc snažit. Když se podíváte na dnešní Liverpool, všichni pořád běhají. Tak vypadá tım. A právě to, že jsme v sobě neměli toho správného ducha a nedělali nic navíc, je možná důvod, že jsme nevyhrávali,“ řekl Sagna.

Zároveň zmínil, že je logické, aby každı hráč v kádru byl na trochu odlišné úrovni. „V tımu to tak vždycky funguje. Někdo je silnější fyzicky, jinı má zase lepší techniku. Ale to není důvod, proč mluvit o spoluhráčích takhle. S tím vyjádřením nesouhlasím. Je to jeho názor, na kterı má právo. Ale všichni máme v kariéře dobré i špatné momenty a nejsem si jistı, že on měl v Arsenalu jen ty dobré. Ano, je to skvělı hráč, ale možná se od něj čekalo ještě víc,“ uzavřel Sagna svou reakci na kritiku bıvalého kapitána.