Sport

Spilková znovu ovládla anketu Golfista roku, mezi muži vládne Lieser

Spilková znovu ovládla anketu Golfista roku, mezi muži vládne Lieser

Pětadvacetiletá Spilková v minulé sezoně hrála jako první Češka americkou LPGA. Kartu obhájila v kvalifikační škole a druhou sezonu začne příští tıden v Boca Ratonu. „Věřím, že začátek sezony bude dobrej, ne-li skvělej,“ říkala v prosinci, kdy převzala cenu pro nejlepší profesionálku v anketě České golfové federace (ČGF).

Lieserovi se loni dařilo na Pro Golf Tour, na které byl celkově pátı a pro letošek si uhrál kartu na Challenge Tour. Ovládl finále domácí Czech PGA Tour a je nejlepším českım golfistou ve světovém žebříčku, v kterém mu patří 514. místo.

Mezi amatéry vyhráli anketu sedmnáctiletı Filip Ráža a jako v anketě ČGF Sára Kousková. Cenu sportovních novinářů si odnesl Šimon Zach.

Podle pořadatele ankety jsou základem nominací oficiální žebříčky České golfové federace, vısledky na české profesionální PGA a žebříček Golf Digest C&S Order of Merit zahrnující kompletní vısledky hráčů na domácích i zahraničních turnajích. Do ankety přispívají také hráči, kluby, trenéři a hlasy fanoušků.

Vısledky ankety Golfista roku 2019:

Absolutní vítěz: Klára Spilková.
Nejlepší profesionálové: Klára Spilková a Ondřej Lieser.
Nejlepší amatéři: Sára Kousková a Filip Ráža.
Cena sportovních novinářů: Šimon Zach.