Sport

Spilková v ráži, před finálovým kolem dělí na Floridě osmé místo

Spilková v ráži, před finálovým kolem dělí na Floridě osmé místo

Spilková na akci nazvané Gainbridge LPGA zopakovala svůj vıkon z druhého kola. V sobotu zapsala znovu pět birdie, z toho tři na pětiparech. Jediné bogey zaznamenala na tříparové jamce. V čele se drží Švédka Madelene Sagströmová se skóre -15.

„Jde to dobře a jsem nadšená. Jsem klidná, hodně si věřím a čekám, až to tam spadne. Železa byly v třetím kole nejlepší ze všech dnů,“ popisovala Spilková v nahrávce pro média. „Švih cítím hodně solidně a ono se to samo nějak děje.“

Vítězka jednoho turnaje na elitní evropské serii v Boca Raton vstoupila do své desáté profesionální sezony a druhé na LPGA. První turnaj roku hraje v rytmu a vypadá rozehraně.

„Měla jsem jen čtyři tıdny volno, ze všech sezon to byla asi moje nejkratší pauza. Dobře to cítím a jdu s dobrım pocitem,“ uvedla Spilková. Na Floridě zvládá i pozornost fanoušků. „Vycítím to a vnímám, ale od prvního dne chodí lidi a v sobotu byla suprová atmosféra.“

Finálové kolo půjde v páru s Kanaďankou Brooke Hendersonovou, osmou hráčkou světa, která v roce 2016 vyhrála major Women’s PGA Championship. „Dám si večeři, protáhnu se a pořádně se na to vyspím,“ plánovala pětadvacetiletá Spilková.