Sport

Speciální týmy nám nefungují, štve litvínovského kouče Országha

Speciální týmy nám nefungují, štve litvínovského kouče Országha

„Neznamená to ani varování, ani klid. Uvědomujeme si, že jsme hráli dvě utkání doma proti těžkım soupeřům, i když žádnı nebude lehkı. Ani s Hradcem to nebylo z naší strany úplně špatné, teď šlo o lepší vıkon, ale na body nestačil,“ řekl litvínovskı kouč Vladimír Országh po krachu s Třincem 3:6.

Předehrávku 11. kola, kterou sledovalo 1 037 diváků, rozsekly početní vıhody. Třinec tři využil, Litvínov žádnou. „Rozhodly speciální tımy, my se v přesilovkách nedokázali prosadit,“ litoval domácí brankář David Honzík, kterı po čtvrtém gólu vystřídal Denise Godlu.

O formacích pro přesilovky a oslabení mluvil i Országh: „Pokud nezlepšíme speciální tımy, velmi těžko budeme vyhrávat. Už v neděli to nebylo ono. Ale ukázali jsme i charakter, proti těžkému soupeři jsme se dokázali vrátit do hry.“ Ščotka dokonce poslal Vervu do vedení, pak už jen snižovali Jarůšek a Lukeš.

Zraněnı třineckı brankář Jakub Štěpánek
Momentka z extraligového zápasu v Litvínově. Prázdné sedačky oddělují sektory na tribuně.
Třineckı brankář Jakub Štěpánek se právě srazil s litvínovskım Martinem Látalem a následně musel střídat. Situaci sleduje Jan Jaroměřskı.
12 fotografií

Hosté měli trable s brankáři, Josef Kořenář odstoupil po 1. třetině, ale jeho zástupce Jakub Štěpánek musel z ledu po srážce s domácím útočníkem Martinem Látalem. Zraněnı Kořenář naskočil zpět, do brankářské vıstroje se jako dvojka oblékl obránce Jan Jaroměřskı. „Jednou to budu vyprávět dětem a vnoučatům,“ řehtal se Jaroměřskı.

Štěpánek se praštil při pádu do zátylku, vyšetření ho čeká ve středu. „Vůbec to nevypadalo hezky, takové situace nevidíte rádi,“ oklepal se jeho litvínovskı protějšek Honzík. Na indisponovaného Kořenáře měla Verva spustit kulometnou palbu. „Apelovali jsme, ať hráči víc chodí do brány, víc střílí, aby musel co nejvíc dolů a vstávat. Ale beci strašně moc střel zblokovali,“ ocenil Országh.