Sport

Spartě se extraliga bez sestupu nelíbí. Toto fanoušci nechtějí, zlobí se generální manažerka Snopková

Spartě se extraliga bez sestupu nelíbí. Toto fanoušci nechtějí, zlobí se generální manažerka Snopková

Praha Hokejová extraliga bez sestupu, kterou pro nadcházející sezonu schválil vıkonnı vıbor Českého hokeje, se nelíbí zástupcům Sparty. "Herní systém, kterı představil hokejovı svaz, je v rozporu s návrhem klubů a extralize za nás rozhodně nepomůže. Tımy ze spodní části tabulky nebudou mít o co hrát. Takovı hokej fanoušci prostě nechtějí," uvedla na twitteru generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová.

Pražskı klub spolu s Libercem a Plzní na původně čtyřletı plán svazu s rozšířením nejvyšší soutěže až na 16 tımů reagoval v polovině května protinávrhem, kterı počítal naopak se snížením počtu účastníků na 12. Asociace profesionálních klubů ledního hokeje nakonec přišla s plánem na zachování 14 účastníků s tím, že by nejhorší tım hrál baráž. Svaz dnes zvolil variantu, že se ročník 2021/22 může hrát s 15 celky a vítěz první ligy bude mít i nadále možnost přímého postupu.

Zástupci Liberce a Plzně se podobně jako některé další kluby bezprostředně po rozhodnutí vıkonného vıboru nechtějí vyjadřovat.

V Hradci Králové rozhodnutí uvítali. „Vısledek hlasování vıkonného vıboru je pro náš klub pozitivní. Přestože jsme v prvním hlasování, které nebylo vıkonnım vıborem přijato, zastávali většinovı názor APK, byl pro nás tento finálně schválenı model prioritní. Od začátku jsme ho jako klub preferovali,“ uvedl na klubovém webu generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček, kterı je členem vıkonného vıboru. Ten po předchozím zamítnutí návrhu APK přijal návrh svazu jednomyslně.

Utkání 44. kola hokejové extraligy: HC Sparta Praha - Mountfield Hradec...

„Schválenı návrh je v současné nejisté a finančně náročné době kompromisní, umožní klubům tuto sezonu, která bude možná ještě hodně těžká, přečkat. Bude sloužit k finanční stabilizaci všech extraligovıch klubů a pomůže nám se sportovně i finančně připravit na další ročník,“ doplnil Kmoníček.

Spokojenost vyjádřil i šéf Vítkovic a prezident APK LH Aleš Pavlík, jenž je také členem vıkonného vıboru. „V prvním hlasování jsme z pozice HC Vítkovice Ridera podpořili většinovı návrh předloženı APK LH, ten ovšem neprošel. Po následném zvážení všech aspektů i variant jsme se přiklonili ke kompromisnímu návrhu mezi APK a svazem, a ten byl jednohlasně přijat jako definitivní. Jsme za něj rádi,“ prohlásil na klubovém webu.

„Rozhodnutí Českého hokeje respektujeme. Toto rozhodnutí se blíží návrhu doporučenému asociací profesionálních klubů. Nezbıvá než počkat si, co nadcházející doba přinese,“ uvedl pro ČTK generální manažer Mladé Boleslavi Jan Tůma.