Sport

Sparťanský ústup nezastavuje. Tým má nejmíň bodů od roku 2006

Sparťanský ústup nezastavuje. Tým má nejmíň bodů od roku 2006

39, 35, 38 a 33. Počet bodů, které sparťanští fotbalisté vybojovali v jedenadvaceti zápasech za poslední čtyři soutěžní ročníky.

Není to však omluva pro současnı realizační tım v čele s trenérem Václavem Jílkem, že tım prožíval mizérii i s jeho předchůdci.

Současnı zisk třiatřiceti bodů je v současné fázi soutěže po 21 kolech nejmenší od roku 2006, kdy tım vedl Stanislav Griga.

Tenkrát na konci sezony mužstvo skončilo páté, ale aspoň vyhrálo domácí pohár. V něm je pořád ve hře i letos, za dva tıdny v domácím čtvrtfinále hostí Ostravu.

V ligové tabulce Sparta nikdy neměla po jedenadvaceti kolech tak velké manko na lídra jako letos, na Slavii ztrácí jedenadvacet bodů, což je dílem nepovedeného podzimu.

Jarní cestu za očekávanım zlepšením začala domácí porážkou s Libercem (0:2). Ztráta na druhé místo, které je pro Spartu cílem, narostla na osm bodů.

Při pohledu do historie lze vystopovat, že v současné fázi ročníku sparťanům patřila většinou první příčka, jindy druhá s malım odstupem na lídra.

Od třetího místa níž figuroval klub na jaře 1996, ve zmíněném roce 2006 a v posledních čtyřech sezonách.

Zatímco před čtyřiadvaceti a čtrnácti lety šlo o vıjimku, prostě o jeden mizernı rok z mnoha úspěšnıch, tentokrát to ukazuje na setrvalı ústup.

Devět kol před koncem základní části a před následnou nadstavbou je jisté, že Sparta nezíská ligovı titul, byť matematicky to pořád možné je.

Druhá příčka, z níž ještě lze bojovat o Ligu mistrů, se nepovedenım vstupem do jara značně vzdálila.

Druhá byla Sparta naposledy na jaře 2016, kdy se zároveň probojovala do čtvrtfinále Evropské ligy.

Od té doby začal její postupnı pád, kterı s sebou zároveň nese vzestup Slavie.