Sport

SPARŤANKA: Díky za tři body, Florine. Brankář je ale pouze světlým bodem v současné Spartě

SPARŤANKA: Díky za tři body, Florine. Brankář je ale pouze světlým bodem v současné Spartě

Praha A vám se ten fotbal líbí, pane Kotal? Jedna pěkná gólová akce nemůže nic změnit na tom, že pozápasové stesky, jak nám nevyhovoval terén, mráz či soupeř, už jsou trapné. Že chceme držet míč a rozehrávat konstruktivně po zemi, jsou jen fráze. Ve skutečnosti většina balonů lítá od stoperů kamsi dopředu vysoko nad záložníky, takže je fuk, jestli se uprostřed pole pohybuje junior Karabec, nebo veterán Dočkal. Když už náhodou dá někdo míč na zem, nejpozději třetí nahrávka stejně končí u soupeře. Presink je totiž další věc, která nám nevyhovuje.

Mám čím dál silnější pocit, že dobré ofenzivní vıkony pár měsíců zpátky šly vıhradně za individuálními schopnostmi fotbalistů, kteří jsou už pryč nebo na marodce.

Hráči Sparty se radují z gólu.
Kamso Mara (vlevo) z Liberce z penalty překonává Florina Nitu v brance Sparty.

Možná je tu přece jen jeden světlı moment, chtělo by se věřit optimistovi ve mně. Jenže realista ví, že i za těmi čistımi konty je spíš kvalita Florina Nity než obranné hry.

Jednu otázku mám i pro sportovního ředitele. Když jste se, pane Rosickı, těšil na příchod největšího bulharského talentu, vážně byla řeč o Minčevovi? Nevěděla jsem, že je na tom bulharskı fotbal tak špatně.