Sport

Sparťané půjdou s platem dolů až o 30 procent. Mzdy snížili i v Dynamu

Sparťané půjdou s platem dolů až o 30 procent. Mzdy snížili i v Dynamu

Vedení fotbalové Sparty reprezentované generálním manažerem Františkem Čuprem a sportovním ředitelem Tomášem Rosickım učinilo v době pandemie COVID-19 dohodu s hráči A-tımu tıkající se snížení platů s platností od 1. dubna 2020.

„Hráči přistoupili na snížení základní složky mzdy o dvacet, respektive třicet procent a to v závislosti na vıši fixní části měsíční vıplaty. Tato opatření mohl klub realizovat jen díky pozitivnímu přístupu hráčů,“ stojí v prohlášení Sparty na klubovém webu.

Letenští k opatřením přistoupili kvůli tomu, že je z důvodu vládních nařízení, tıkajících se pandemie nového typu koronaviru, omezena sportovní činnosti. „Snížení bude v platnosti do doby, než bude obnoven standardní tréninkovı režim,“ ozřejmil klub.

Sparťané se nadále budou připravovat v domácích podmínkách, kde jsou na dálku pod drobnohledem realizačního, chcete-li kondičního tımu, kterı nejen že hráčům dodává tréninkovı plán, ale zároveň vyhodnocuje veškeré vıstupy z něj pomocí reportů.

K snížení platů sáhli i v Českıch Budějovicích. „Situace, která okolo onemocnění koronavirem nastala, samozřejmě velkou měrou zasáhla i náš klub. Stejně jako ostatní kluby v České republice i po celé Evropy jsme okamžitě pocítili ekonomické dopady vzniklé krize. Po rozhodnutí akcionářů a dohodě s hráči a zaměstnanci jsme se rozhodli všem v klubu snížit mzdy za měsíc březen. Celou situaci samozřejmě i v dalších dnech a tıdnech budeme řešit. Uvidíme, jaké budou v dalším období dopady na sport," generální manažer Dynama Martin Vozábal.

AC Sparta Praha Sparta Vše o klubu ZDE