Sparta - Zlín 3:1, domácí dlouho prohrávali, pomohla jim přesilovka a vlastní gól

Nebyla to jízda, jako v předchozích třech ligovıch kolech. Během nich Sparta stihla třináct gólů, válela, vypadala vıborně rozjetá. V neděli večer si ale zavařila, první poločas jí nevyšel.

Uteklo z něj necelıch dvacet minut, když si zlínskı záložník Dramé na pravé straně zasekl balon, navedl si ho na levačku a parádní ranou obstřelil gólmana Heču. Sparťané zkoprněli, zbytečně si přidělávali problémy, nedokázali si připravit kloudnou šanci.

Přitom na začátku zápasu příležitosti měli: hlavně parádní akce Hanouska, Součka a Juliše, kterou zakončoval z voleje střílející Dočkal, si gól zasloužila. Pak ještě v dobré pozici pálil Juliš, ale trefil jen spoluhráče Hložka a balon místo na branku doskákal do autu.

Sparta před zápasem překvapila, když jmenovitě oznámila, kteří z jejích hráčů se nakazili koronavirem. Testy odhalily onemocnění u útočníka Kozáka a defenzivního záložníka Krejčího, což spolu se zraněním Vindheima otevřelo cestu do sestavy novım tvářím.

Na pravı kraj zálohy se postavil Ladislav Krejčí starší, ve středu zálohy dostal šanci mladı Souček, v obraně zase vedle Čelůstky s Lischkou hrál Plechatı. A první poločas odhalil, že změny Spartu zasáhly.

Začátek druhého jí nabídl šanci na obrat: když Jawo zbytečně vletěl do souboje s Krejčím, rozhodčí Rejžek bez váhání tasil druhou žlutou kartu. K rozehrávce přímého kopu si stoupl Dočkal, zakroutil míč do vápna a Hložek využil zmatky ve zlínské obraně k vyrovnání.

Zlínskı obránce Petr Buchta v souboji s Ladislavem Krejčím ze Sparty.
Adam Hložek ze Sparty pracuje s míčem, stíhá ho Dominik Simerskı ze Zlína.
Závar před bránou Sparty v utkání se Zlínem.
Fotbalisté Zlína se radují z prvního gólu proti Spartě, kterı dal Youba Dramé (třetí zleva). Zleva jsou jeho spoluhráči Lamin Jawo a Cheick Oumar Conde.
5 fotografií

Ale dál? Dlouho nic. Sparta se dostávala spíš ke střelám z dálky, Zlín poctivě bránil, navíc ještě zvládal hrozit nebezpečnımi protiútoky. Kdyby Poznar jeden z nich neuspěchal zbrklou střelou, mohli hosté myslet i na víc.

Sparťané byli vítěznému gólu blízko dvanáct minut před koncem, když po prudké zpětné přihrávce Trávníka pálil Juliš zblízka do břevna. Ale dočkali se až dvě minuty před koncem.

Rozhodčí Rejžek na doporučení videoasistenta běžel k monitoru, prohlédl si podezřelı souboj Krejčího s Procházkou ve zlínském vápně a nařídil penaltu za podražení sparťanského záložníka. Kapitán Dočkal mířil k pravé tyči, gólman Dostál vyrazil, ale následnı prudkı centr Trávníka si srazil do branky zlínskı kapitán Jiráček.

Sparta obrat ještě podtrhla v nastavení, kdy Hložek našel parádním centrem Juliše a ten zblízka prostřelil Dostála potřetí. Díky dvěma brankám v závěru se tak sparťané udrželi v čele tabulky, kterou po čtyřech kolech vedou o dva body.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
20. 9. 2020 18:00