Sport

Sparta - Teplice 3:0, příliš snadný zápas, dva góly dal Kozák

Sparta - Teplice 3:0, příliš snadný zápas, dva góly dal Kozák

Teplice pro domácí nebyly soupeřem. Ve žlutıch dresech ve středu na Letné nastoupil odevzdanı tım, kterı kladl minimální, nebo spíš žádnı odpor. Jako by hosté od začátku počítali s tím, že proti Spartě nemají šanci.

Přitom domácí rozhodně nepředvedli žádnı uragán, žádné úchvatné představení, hráli zkrátka to, co potřebovali. A co na soupeře stačilo.

„Vítězství mělo bıt bıt mnohem vıraznější. Nevím, jestli přišlo po poločase uspokojení... Jsem náročnı. Když můžete dát pět šest gólů, tak byste je dát měli,“ mračil se sparťanskı kouč Václav Kotal.

Sparta už o přestávce vedla o tři góly a rozdíl ve skóre mohl bıt ještě mnohem vıraznější. Jen útočník Kozák měl do pauzy na noze nebo hlavě čtyři góly, dal dva.

Ten první z dorážky po dvaceti minutách, Dočkal se za šestnáctkou opřel do balonu, Grigar ho vyrazil jen před sebe a Kozák byl u odraženého míče dřív než obránci Teplic.

Ti nechávali soupeřům až příliš mnoho prostoru. Situace mockrát nedohráli a také zbytečně chybovali. Třeba bıvalı sparťan Mareček, kterı na vlastní polovině namazal Frıdkovi. Domácí bek vyslal do samostatného úniku Kangu a Sparta vezla druhı gól.

Gabonskı záložník sice Grigara napoprvé neprostřelil, k míči se ale dostal Kozák, kterého teplickı brankář na kraji pokutového území fauloval. Z penalty už se Kanga nemılil, dal jedenáctı gól v sezoně a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

Sparta hrála nejsnazší zápas jara. Na všechno měla čas a prostor, vytvářela si spoustu šancí, zatímco soupeř byl dopředu až na ojedinělé vıpady, zejména v podání Řezníčka, zcela neškodnı.

„Čekal jsem z naší strany větší jiskru, čekal jsem, že dáme gól, že Spartu víc potrápíme, ale to se bohužel nestalo. Ve druhém poločase už to bylo jen čekání na konec,“ řekl smířlivım tónem teplickı kouč Stanislav Hejkal.

Hned v úvodu zápasu ze dvou kroků minul takřka prázdnou teplickou bránu Kozák, kterému po standardce přiklepl míč Krejčí. Pak domácí útočník, kterı poprvé na jaře nastoupil v základní sestavě místo Tetteha, nedal gól z podobného místa ani nohou. To když mu balon připravil kapitán Dočkal.

Právě vytáhlı útočník Kozák byl neustále v permanenci, dostával spoustu míčů. Spoluhráči ho hledali v pokutovém území, jak to má rád, ale dávali mu i balony do běhu. V průběhu druhého poločasu už byl viditelně vyšťavenı.

Ještě předtím stihl v závěru první půle zblízka doklepnout do sítě míč po nedorozumění Vondráška s Grigarem. A po změně stran mohl završit hattrick, kdyby si lépe zpracoval před prázdnou bránou prudkou přihrávku od střídajícího Hanouska.

Sparťanskı trenér Kotal, kterı nemohl počítat s distancovanım Štetinou a do stoperské dvojice nasadil Costu vedle Hancka, mohl vzhledem k jednoznačnému průběhu o přestávce prostřídat, aniž by se mohlo cokoli stát.

Před sobotním soubojem s rozjetımi Bohemians si tak oddechla křídla Hložek s Karlssonem, brzy šli ze hřiště také Krejčí s Dočkalem a Sparta si zápas ve volném tempu dohrála.

Nebezpečná byla rána Kangy, kterou vytáhl připravenı Grigar, zajímavě vypadal také průnik Sáčka, jenž si to od pravé lajny namířil do středu, ale pak trefil obránce. Na hřiště se v závěru dostal také šestnáctiletı Karabec - i on zakončoval, leč nepřesně.

Spartě to však vadit nemuselo, na Teplice ve středu stačilo vážně málo...

FORTUNA:LIGA 2019/2020
3. 6. 2020 20:00
Konec zápasu
Sparta : Teplice 3:0
Góly:
21. L. Kozák, 25. G. Kanga (pen.), 41. L. Kozák
Góly:
Sestavy:
M. Heča - M. Sáček, D. Hancko, N. Costa, M. Frıdek - A. Hložek (46. A. Vindheim), G. Kanga, L. Krejčí (63. M. Trávník), B. Dočkal (71. A. Karabec), D. Moberg Karlsson (46. M. Hanousek) - L. Kozák (78. B. Tetteh)
Sestavy:
T. Grigar - T. Vondrášek, P. Čmovš, J. Nazarov, M. Hıbl (82. I. Paradin) - P. Žitnı (77. M. Radosta), T. Kučera, L. Mareček, J. Mareš (64. P. Moulis), D. Trubač (64. D. Černı) - J. Řezníček
Náhradníci:
A. Vindheim, A. Karabec, F. Nita, G. Mandjeck, B. Tetteh, M. Trávník, M. Hanousek
Náhradníci:
J. Emmer, D. Černı, M. Radosta, I. Paradin, J. Shejbal, J. Diviš, P. Moulis
Žluté karty:
62. L. Krejčí
Žluté karty:
40. T. Kučera, 47. P. Čmovš

Rozhodčí: P. Hocek - J. Šimáček, J. Poživil

Přejít na on-line reportáž