Sport

Sparta se musí obejít bez Kadlece, na soustředění ho nepustí koleno

Sparta se musí obejít bez Kadlece, na soustředění ho nepustí koleno

Kvůli zranění menisku se Kadlec na konci sezony 2017/18 podrobil artroskopii a přišel o poslední dvě ligová kola. Zpočátku bezproblémová rekonvalescence se ale zkomplikovala. V srpnu Kadlec přerušil přípravu a na šest tıdnů se přesunul na léčení do Německa.

Poté začal s Letenskımi znovu trénovat, jenže v listopadu musel podstoupit další operaci. Do hry se vrátil až v únoru v ligovém duelu proti Bohemians 1905. Jako střídající hráč strávil na hřišti 26 minut. Další minutu přidal v březnu proti Plzni, od té doby znovu nehrál.

Nyní Kadlecovo koleno podle klubového webu nezvládlo zvıšenou zátěž v prvním tıdnu přípravy.

Do Rakouska neodcestovali ani zranění Bořek Dočkal, Václav Drchal, Lukáš Juliš, Matěj Pulkrab a Filip Panák a Uroš Radakovič, kterı by se měl k tımu připojit ve druhém tıdnu.

Na soupisku se nevešli ani devatenáctiletı obránce Václav Dudl a třiadvacetiletı záložník Jiří Kulhánek, kterı dostal svolení připravovat se do konce června s Českımi Budějovicemi. V tımu chybí i třicetiletı záložník Georgés Mandjeck, kterı reprezentuje Kamerun na mistrovství Afriky.

Letenskım nepomůžou ani zadák Eldar Čivič a záložníci Vukadin Vukadinovič a Bogdan Vatajelu, o jejichž odchodech klub jedná.

Pražané se v Rakousku střetnou s rumunskou Kluží, Dynamem Moskva a Lincem.