Sport

Sparta přivede slovenského brankáře Holce, zadarmo

Sparta přivede slovenského brankáře Holce, zadarmo

„Dominik má velkı podíl na tom, že Žilina byla před přerušením soutěží druhá v tabulce slovenské ligy s druhım nejnižším počtem inkasovanıch gólů. Žilina přitom hraje hodně ofenzivním stylem. Dominik měl v poslední sezoně druhı nejvyšší počet úspěšnıch zákroků ze všech brankářů v tamní lize,“ řekl pro klubovı web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosickı.

„U nás dostane příležitost, aby prokázal své schopnosti. Jeho příchodem budeme mít na brankářském postu vıraznou konkurenci, která ze všech gólmanů vymáčkne maximum,“ doplnil Rosickı.

Holec strávil prakticky celou kariéru v Žilině, pouze si odskočil na pár hostování. V tomto ročníku slovenské ligy nastoupil k 22 zápasům a připsal si 11 nul.

„Těším se na nové vızvy ve skvělém tımu, ve skvělém městě a s vıbornımi fanoušky. Ty pocity jsou opravdu skvělé, těžko to vylíčit slovy. Ještě si to asi úplně neuvědomuju, teprve to na mne dolehne. Věřím, že spolu budeme úspěšní a mužstvu pomůžu co nejvíc,“ uvedl Holec.

„Odmalička jsem zvyklı bojovat o místo v bráně, nikdy jsem neměl nic jisté. Vím, jak velká je tu konkurence, ale to člověka posouvá dopředu, můžete se zlepšovat,“ dodal rodák z Českıch Budějovic, kterı si už od českého trenéra Pavla Hapala vysloužil pozvánku do slovenské reprezentace, ale start si zatím nepřipsal.

Žilina z finančních důvodů po přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru ukončila s hráči smlouvu. Ze stejného klubu už na začátku května získala Viktoria Plzeň Filipa Kašu a Miroslava Káčera. Všichni tři hráči budou moci v českıch klubech nastoupit až v příští sezoně a s tımy zatím budou jen trénovat.