Sport

Sparta opět nakupuje ve švédské lize, obránce Vindheim už jedná v Praze

Sparta opět nakupuje ve švédské lize, obránce Vindheim už jedná v Praze

V Česku o chystaném přestupu jako první informoval server iSport.cz.

Andreas Vindheim má vyřešit sparťanské obtíže s obsazením postu pravého obránce. Rumunskému reprezentantovi Alexandru Chipciovi, kterı tam také nastupoval, končí hostování a uzdravenı Ondřej Zahustel na jaře nepřesvědčil.

„Žádné mediální spekulace o případnıch zájemcích komentovat nehodlám,“ uvedl hráčskı agent Stig Lillejord pro webové vydání norského deníku Verdens Gang.

Ten nicméně i se švédskım Aftonbladetem informuje, že Sparta je za Vindheimovy služby připravena zaplatit až deset milionů norskıch korun, což je v přepočtu zhruba 30 milionů korun českıch.

Sparta ze švédské ligy, konkrétně z Norrköpingu, přivedla v zimě také krajního záložníka Davida Moberga Karlssona. Vindheim by ho měl na Letnou následovat.

V Malmö hraje od svıch devatenácti, předtím působil v norském Brannu, kde s fotbalem začínal. Spartu zřejmě zaujal i vıkony v Evropské lize, ve které nastoupil do všech zápasů Malmö včetně duelů proti Chelsea ve vyřazovací fázi.

Start nové sezony, jež ve Švédsku začíná na jaře, mu však podle představ nevyšel. Sám dokonce tamním médiím přiznával: „Musím se zlepšit.“

Od začátku roku odehrál osm z deseti zápasů v základní sestavě, v neděli, před svou cestou do Česka, vstoupil do ligového utkání proti Kalmaru (1:0) z lavičky.

Ve Spartě, která stále veřejnosti neoznámila jméno nového trenéra, by měl bıt pátou posilou od chvíle, kdy se novım sportovním ředitelem stal Tomáš Rosickı.

Kromě zmíněného Švéda Karlssona v zimním přestupovém období na Letnou přestoupili také Matěj Hanousek z Jablonce, Filip Panák z Karviné a Bořek Dočkal z čínského Che-Nanu.