Sport

Sparta odletěla na Ligu mistrů. Těší se na Barcelonu. Duel s ní může rozhodnout

Sparta odletěla na Ligu mistrů. Těší se na Barcelonu. Duel s ní může rozhodnout

Prošli nástrahami skupiny v předkole i hlavní fázi a nyní futsalisty pražské Sparty čekají zápasy elitní fáze Ligy mistrů. Libeňskı celek se v běloruském Minsku kromě domácího vıběru utká s ukrajinskım Chersonem, ale také věhlasnou Barcelonou. „Všichni se moc těšíme. Přeci jen jsme celı rok pracovali, abychom se do této fáze dostali. Nyní už je jen na nás, co tam předvedeme,“ uvědomuje si kapitán Sparty Tomáš Drahovskı.

Sparťané vstoupí do elitní fáze právě bitvou se španělskım gigantem (ve středu 20. listopadu v 15 hodin). Zápas bude pro hráče českého celku nejen svátkem a pikantní konfrontací, ale pro dvojici Wilde, Drahovskı bude mít i další zajímavı nádech.

První jmenovanı, brazilská hvězda a dvojnásobnı mistr světa, v katalánském velkoklubu v minulosti působil a dokonce je stále jeho historicky nejlepším střelcem. Slovenskı univerzál, kterı hrál ve španělské lize za Cartagenu, zase rád vzpomíná na to, jak Barceloně nastřílel hattrick.

Mnoho z nás si Barcelonu do skupiny přálo, včetně mě, mám na ni pěkné vzpomínky ze svého působení ve Španělsku. Barcelona bude obrovskı favorit na postup, ale my se rozhodně nevzdáváme a jdeme se pobít o co nejlepší vısledek. Pro nás to bude nejdůležitější zápas ve skupině, kterı může o všem rozhodnout,“ myslí si Drahovskı.

Kapitán Sparty si však uvědomuje, že ani zbylá utkání nebudou snadná. „Domácí Minsk, kterı má v kádru několik zkušenıch legionářů, bude, navíc s podporou fanoušků, hodně nepříjemnı soupeř. Stejně tak ukrajinskı mistr Cherson, kterı v předešlé fázi dokázal uhrát remízu s Benfikou Lisabon, která patří mezi top futsalové tımy. Cherson má skvělého trenéra, kterı je dokáže na těžké zápasy připravit. I my jsme ale dobře připravení a věřím, že se nám v elite round podaří uspět,“ doufá kapitán Sparty.

Program skupiny D Elite round Ligy mistrů

Středa 20.11.2019
15:00 | Barcelona - Sparta
17:30 | Minsk - Cherson

Čtvrtek 21.11.2019
15:00 | Cherson - Barcelona
17:30 | Minsk - Sparta

Sobota 23.11.2019
10:00 | Sparta - Cherson
12:30 | Barcelona - Minsk