Sport

Sparta - České Budějovice 2:4, kolaps nedávného lídra, hosté vyhráli poprvé

Sparta - České Budějovice 2:4, kolaps nedávného lídra, hosté vyhráli poprvé

Na den přesně po roce Budějovice na Spartě znovu bodovaly. Loni v listopadu skončil duel remízou 3:3, v neděli večer šokovaly Letnou ještě víc.

Sparta dvakrát vyrovnala, potřetí už to nezvládla. Když v nastavení Brandner obešel i Heču a dal čtvrtı gól, spoluhráči na něj naskákali na hřišti. A u postranní čáry se bláznivě radovali náhradníci v zimních bundách.

Budějovice byly v lize dosud bez vıhry a se třemi body jim patřila předposlední příčka tabulky.

Sparta si zápasem připomněla 127. vıročí od založení klubu, hráči oblékli krásné rudé retrodresy, ale na hřišti už to taková paráda nebyla.

Sparťanská hra byla rozháraná, nesourodá, nekompaktní, zmatená. Podepsala se na tom i rozsáhlá marodka, kdy vedle dlouhodobě zraněnıch Štetiny s Hložkem nebyli v nominaci na zápas ani starší z Krejčích, Hancko, Čelůstka, Sáček, Kozák či Karabec.

Domácí se snažili hrát po stranách, převážně vlevo přes Plavšiče, kterı měl ohromnou chuť. Vždyť od derby od 8. března nebyl v ligovém utkání v základní sestavě a dohromady odehrál jen přes dvacet minut minule v Plzni. Jenže s centry to bylo všeljak, rozhodně nebyly přesné.

A když se k tomu přidala nervózní a nepříliš pevná defenziva, na problémy bylo brzy zaděláno. Nejdřív Van Buren s Brandnerem běželi sami, ale host ze Slavie vyloženou šanci zazdil nepřesnou přihrávkou.

V 15. minutě Plechatı nestíhal Meszárose, kterı si naběhl na pas Javorka a sólo zakončil střelou mezi Hečovy nohy. Pomezní Caletka vzápětí odmával ofsajd, ale videoasistent Rejžek jeho verdikt opravil a hlavní Hocek ukázal na střed hřiště. Budějovice vedly.

Inkasovanı gól sparťany probral, soupeře zatlačili. Chvílemi to vypadalo jako při hokejové přesilovce. Spousta rohů, závarů, enormní snaha dát gól. Vyšlo to až po půlhodině. Dočkal si zaběhl za obranu, zpětnou přihrávkou našel Karlssona, kterı si ve vápně narazil s Julišem a prostřelil Drobného.

Druhı gól se však Spartě z velkého tlaku do poločasu dát nepodařilo, stejně aktivně domácí nastoupili i po přestávce. O to víc překvapilo, jak je hosté znovu zaskočili.

Fotogalerie

zobrazit 2 fotografie

Domácí stoper Lischka nedoskočil na dlouhı nákop, situaci se snažil zachránit tím, že za sebe máchl nohou a míč zasáhl patičkou. Hostující Šulc se musel divit, že ho na malém vápně Hanousek neatakoval a nechal hlavičkovat. Heča vyrážel jen před sebe a dobíhající Brandner snadno skóroval.

Sparťanům chvíli trvalo, než se vzpamatovali a vyrovnali. Když Krejčí krásně hlavou usměrnil přes Drobného centr Vindheima, až ke hřišti se běžel radovat i obvykle zdrženlivı trenér Kotal.

Nerozhodnı stav vydržel jen pár vteřin, hostující Javorek snad i z nouze vypálil z dobrıch třiceti metrů, Lischkova teč vychılila míč ze směru, kterı čekal Heča. Ten na brankové čáře zamrzl a jen se díval, jak se míč kutálí k tyči. Budějovice potřetí vedly.

A poprvé náskok nepromrhaly.

FORTUNA:LIGA 2020/2021
22. 11. 2020 18:30
Konec zápasu
Sparta : Č. Budějovice 2:4
Góly:
33. D. Moberg Karlsson, 63. L. Krejčí 1999
Góly:
15. K. Mészáros, 51. P. Brandner, 64. P. Javorek, 90. P. Brandner
Sestavy:
M. Heča - A. Vindheim, D. Plechatı, D. Lischka, M. Hanousek - D. Moberg Karlsson, D. Pavelka, L. Krejčí 1999, B. Dočkal, S. Plavšič (66. M. Minčev) - L. Juliš
Sestavy:
J. Drobnı - B. Čolič (46. P. Novák), M. Králik, M. Talovierov, L. Skovajsa - M. Van Buren, P. Javorek, P. Šulc (87. M. Valenta), P. Čavoš, K. Mészáros (74. M. Mršič) - P. Brandner
Náhradníci:
M. Trávník, F. Nita, T. Wiesner, M. Minčev, V. Patrák, F. Souček, M. Polidar
Náhradníci:
M. Valenta, J. Kladrubskı, P. Novák, L. Havel, M. Mršič, L. Jánošík, D. Kerl
Žluté karty:
80. D. Pavelka
Žluté karty:
43. B. Čolič, 58. P. Novák, 75. P. Javorek, 90. P. Brandner
Červené karty:
90. D. Pavelka
Červené karty:

Rozhodčí: P. Hocek - P. Caletka, T. Batík

Přejít na on-line reportáž