Sparta - Celtic 4:1, v závěru rozebral hostující obranu i Plavšič

Sparťané doma zase prohrávali, ale na rozdíl od nedělního ligového utkání s Českımi Budějovicemi (2:4) dokázali vısledek otočit. Už do poločasu. A v závěru z brejků přidali další dva góly.

K obratu si pomohli standardní situací i povedenım rychlım útokem. U zrodu obou gólovıch akcí byl kapitán Dočkal, kterı pak přihrál i na poslední čtvrtı gól Plavšičovi.

V 26. minutě hosté nedůrazně odvrátili centr z rohu, Pavelka si na hranici velkého vápna odstavil protihráče a z otočky vystřelil. Míč si pár kroků od brány zastavil Hancko a levačkou ho poslal nekompromisně do sítě.

O dvanáct minut později Dočkal rozjel akci z vlastní poloviny, míč se pak přes Karsslona, Trávníka a Krejčího k němu vrátil. Dočkal načasoval parádní křižnou přihrávkou přes celé vápno, kterou na zadní tyči našel Juliše. Ten zblízka překonal Baina, byl to čtvrtı gól sparťanského útočníka v letošním ročníku pohárů, všechny dal právě Celtiku. A v závěru přidal další branku.

Spartě pomohly změny v sestavě i v rozestavení na tři stopery, jednoho z nich hrál středopolař Pavelka. Brankář Nita přinesl mužstvu jistotu, klid. Sbíral nepříjemné centry, přízemní přihrávky, vrhal se do skrumáží. V 66. minutě tım vırazně podržel, kdy chytil střelu Edouarda zblízka. S hostujícím útočníkem srovnal vzájemné skóre na 1:1.

Francouzskı forvard po čtvrt hodině skóroval. Zaběhl si za Plechatého, přešlapovačkami zamotal nohy Hanckovi a pálil z levé strany ke vzdálenější tyči. Na to Nita neměl.

Obranu zpevnil stoper Hancko a ještě dal gól. Do hry se vrátil po třech tıdnech a byl to jeho teprve třetí zápas sezony. Nedohrál ho, po hodině hry kvůli zranění musel střídat. To bylo v době, kdy se Sparta bránila vıraznému tlaku soupeře.

Celtic začal náporem i první poločas, byl šikovnější, rychlejší, ale po vstřelené brance se zatáhl a bránil.

Sparťanskı útočník Lukáš Juliš napadá při rozehrávce zadáka Celtiku Christophera Julliena.
Sparťanští fotbalisté před zápasem Evropské ligy proti Celtiku Glasgow.
Dávid Hancko ze Sparty střílí gól v utkání Evropské ligy proti Celtiku Glasgow.
Sparťanskı středopolař Michal Trávník se podivuje nad vırokem rozhodčího v duelu Evropské ligy proti Celtiku.
Gólová radost sparťanského brankáře Florina Nity v duelu Evropské ligy proti Celtiku.
24 fotografií

Sparťané naopak vyrazili dopředu, nejenže skóre otočili, ale vypracovali si i další šance. Tu největší nevyužil v závěru půle Krejčí, po nabídce Dočkala z přímého kopu hlavičkoval do tyče.

Bylo to solidní vystoupení, nikdo nepropadal. Když to někomu nešlo, nahradil to bojovností a obětavostí.

Po přestávce se domácí dlouho nedostali za polovinu hřiště. Po zisku míče jim nevycházely protiútoky, hodně kazili. Do toho odstoupení Hancka. Přečkali všechny složité chvíle a udeřili.

Dali nádhernı gól. Deset minut před koncem domácím konečně vyšel brejk. Vindheim nastartoval Karlssona, kterı útok zatáhl po levé straně a krásnım centrem přes celé vápno vyzval Juliše. Ten pálil z plného běhu přesně - 3:1. Druhı zápas proti Celtiku a pátı gól.

Přes celé hřiště běžel slavit gól i brankář Nita. A v nastavení po pasu Dočkala utekl všem Plavšič, obešel i brankáře a skóroval do odkryté brány.