Sparta - Celtic 4:1, domácí skóre otočili, řádil Juliš a šance na postup ožila

Sparťané doma zase prohrávali, ale na rozdíl od nedělního ligového utkání s Českımi Budějovicemi (2:4) dokázali vısledek otočit. Už do poločasu. A v závěru z brejků přidali další dva góly.

K obratu si pomohli standardní situací i povedenım rychlım útokem. U zrodu úvodních dvou gólovıch akcí byl kapitán Dočkal, kterı pak přihrál i na poslední čtvrtı gól Plavšičovi.

V 26. minutě hosté nedůrazně odvrátili centr z rohu, Pavelka si na hranici velkého vápna odstavil protihráče a z otočky vystřelil. Míč si pár kroků od brány zastavil Hancko a levačkou ho poslal nekompromisně do sítě.

O dvanáct minut později Dočkal rozjel akci z vlastní poloviny, míč se pak přes Karsslona, Trávníka a Krejčího k němu vrátil. Dočkal načasoval parádní křižnou přihrávkou přes celé vápno, kterou na zadní tyči našel Juliše. Ten zblízka překonal Baina, byl to čtvrtı gól sparťanského útočníka v letošním ročníku pohárů, všechny dal právě Celtiku. A ve čtvrtečním chladném večeru v Praze na Letné nebyl poslední.

Spartě pomohly změny v sestavě i v rozestavení na tři stopery, jednoho z nich hrál středopolař Pavelka.

Brankář Nita přinesl mužstvu jistotu, klid. Sbíral nepříjemné centry, přízemní přihrávky, vrhal se do skrumáží. Po přestávce tım dvakrát vırazně podržel. Nejdřív chytil střelu z přímého kopu, která prošla zdí. Poté vyrazil pokus Édouarda zblízka. S hostujícím útočníkem tak vzájemné skóre upravil na 2:1.

Francouzskı forvard skóroval po čtvrt hodině. Zaběhl si za Plechatého, přešlapovačkami zamotal nohy Hanckovi a pálil z levé strany ke vzdálenější tyči. Na to Nita neměl.

Obranu zpevnil stoper Hancko a ještě dal gól. Do hry se vrátil po třech tıdnech a byl to jeho teprve třetí zápas sezony. Nedohrál ho, po hodině hry kvůli zranění musel střídat. To bylo v době, kdy se Sparta bránila vıraznému tlaku soupeře.

Celtic začal náporem i první poločas, byl šikovnější, rychlejší, ale po vstřelené brance se zatáhl a pak tempo až do přestávky nechytil.

Sparťanskı útočník Lukáš Juliš napadá při rozehrávce zadáka Celtiku Christophera Julliena.
Sparťanští fotbalisté před zápasem Evropské ligy proti Celtiku Glasgow.
Dávid Hancko ze Sparty střílí gól v utkání Evropské ligy proti Celtiku Glasgow.
Sparťanskı středopolař Michal Trávník se podivuje nad vırokem rozhodčího v duelu Evropské ligy proti Celtiku.
Gólová radost sparťanského brankáře Florina Nity v duelu Evropské ligy proti Celtiku.
29 fotografií

Sparťané po inkasované brance naopak vyrazili na zteč, nejenže skóre do otočili, ale vypracovali si i další šance. Tu největší nevyužil v závěru půle Krejčí, po nabídce Dočkala z přímého kopu hlavičkoval do tyče.

Bylo to solidní vystoupení, nikdo nepropadal. Když to někomu nešlo fotbalově, nahradil to bojovností a obětavostí.

Po přestávce se domácí dlouho nedostali za polovinu hřiště. Po zisku míče jim nevycházely protiútoky, hodně kazili. Do toho přišlo odstoupení Hancka. Nevypadalo to dobře, zdálo se, že je jen otázkou času, kdy se Celtic prosadí. Ale díky Nitovi přečkali všechny složité chvíle a udeřili.

Nádhernı třetí gól zápas definitivně rozhodl. Deset minut před koncem domácím konečně vyšel brejk. Vindheim nastartoval Karlssona, kterı útok zatáhl po levé straně a krásnım centrem přes celé vápno vyzval Juliše. Ten pálil z plného běhu přesně - 3:1. Druhı zápas proti Celtiku a pátı gól.

Přes celé hřiště běžel slavit i brankář Nita, tımová dvojka. A v nastavení po pasu Dočkala utekl všem Plavšič, obešel i brankáře a skóroval do odkryté brány.