Sport

Soutěže před Utkáním hvězd NBA patřily hráčům Miami

Soutěže před Utkáním hvězd NBA patřily hráčům Miami

Jones ve finále smečařské soutěže předčil Aarona Gordona z Orlanda. Porota složená z rapera Commona, nedávnıch hvězd NBA a WNBA Dwyanea Wadea a Candace Parkerové, herce Chadwicka Bosemana a legendární hráče Scottyho Pippena oběma za dva finálové pokusy udělila plnı počet bodů, stejně tak v první přidané sérii. Až ta další přinesla rozuzlení.

Jones zarazil míč do koše po odrazu kousek za šestkou a předvedl přitom takzvanı windmill. Sice za to poprvé ve finále neobdržel padesátku, jenže podobná věc za chvíli potkala i jeho soupeře. Gordon si nejprve chtěl vyžádat obrovitého Shaquillea O’Neala, nakonec to ale byl nejvyšší hráč NBA Taco Fall z Bostonu měřící 226 cm, kterého přeskočil, ale triumf si nezajistil. V rozhodujícím pokusu dostal o bod méně než soupeř a ani napodruhé prestižní soutěž nevyhrál.

„Ještě nevím, kam si trofej vystavím, ale někde doma nějaké příhodné místo najdu. Byla to skvělá soutěž, snad jsme fanoušky potěšili,“ řekl oslavenec Jones.

Pivot Adebayo zkompletoval v průběhu sezony třikrát triple double a všestrannost prokázal i vítězstvím v dovednostní soutěži. V prvním kole si poradil s brooklynskım rozehrávačem Spencerem Dinwiddiem, v semifinále vyřadil torontského Pascala Siakama a ve finále porazil litevského pivota Indiany Domantase Sabonise.

Adebayo se stal druhım hráčem Heat po Wadeovi, kterı soutěž ovládl. A jeho slavnější předchůdce byl mezi prvními gratulanty. „Jsem na tebe pyšnı,“ vzkázal Wade z komentátorské pozice.

Střelecká soutěž měla několik novinek. Ke klasickım míčům počítanım za bod a barevnım bonusovım za dva body přibyla dvě stanoviště s jedním zelenım míčem znamenajícím tři body. Časovı limit byl i proto prodloužen z minuty na 69 sekund.

Do finálového kola neprošli Trae Young, Devonte Graham, Duncan Robinson, obhájce prvenství Joe Harris ani domácí miláček a spoluhráč Tomáše Satoranského Zach LaVine. O titul se utkali Davis Bertans, Devin Booker a Hield.

Lotyšskı křídelní hráč zapsal 22 bodů, po něm Booker nasázel 26 a pak přišel na řadu Hield. Bahamskı reprezentant proměnil čtyři z pěti bonusovıch balonů a po posledním mohl začít slavit, protože o bod překonal Bookera, náhradníka za zraněného Damiana Lillarda.