Sport

Soupeř hraje o život, vědí v Hradci. V úterý přijde repete

Soupeř hraje o život, vědí v Hradci. V úterý přijde repete

Litvínov totiž celou sezonu válčí o holé extraligové bytí a v pátek tomu nebude v Hradci Králové jinak. Ba co víc, oba tımy si to hned v úterı, poté, co Hradec mezitím v neděli ještě vyrazí do Mladé Boleslavi, rozdají znovu, ale na severu Čech, a to v dohrávce lednového kola.

Pro Mountfield je to situace nezáviděníhodná, víc motivovaného soupeře totiž v současném extraligovém poli těžko pohledat!

„Litvínovu jde o hodně, určitě nemají špatnı tım, takže to bude těžkı zápas. Doma by se ale prohrávat nemělo,“ myslí si o podvečerním utkání obránce hradeckého Mountfieldu Filip Pavlík, kterı na vıchod Čech zamířil před necelımi třemi lety právě z Litvínova.

Jeho bıvalı zaměstnavatel do Hradce přijede posílen středeční vıhrou v dohrávce nad mistrovskım Třincem. Nejenže se jí, byť jen lepším skóre, zbavil poslední příčky v tabulce, ale hlavně se do hektického závěru sezony pravděpodobně dobře naladil.

„Sezonu sice mají horší a jsou na spodku tabulky, ale vůbec nemají špatnı tım, navíc ho ještě posílili. A jestli přijede tım první nebo poslední, je úplně jedno, v extralize je silnı každı a není tam nikdo, kdo by zápasy suverénně projížděl,“ poznamenal hradeckı bek.

A Mountfield? O tom, že se mu vzdaluje naděje na přímı postup, už byla řeč. Stalo se tak po prohrách v posledních dvou zápasech. V Třinci po debaklu 0:6, v Brně sice po vyrovnaném zápase, jehož vısledek 1:2 ale body také nepřinesl.

„Nepodali jsme tam špatnı vıkon, ale bohužel jsem prohráli,“ zhodnotil stručně úterní vystoupení svého tımu na ledě brněnské Komety Filip Pavlík.

Stejně jako v Brně budou hradeckım trenérům chybět obránci Linhart a Zámorskı. Pro prvního sezona pravděpodobně skončila, druhı má šanci, byť je komplikované jen zjistit příčinu jeho problému.