Sport

Součkova klauzule vypršela, Slavia může trhnout víc. Ale jen do léta

Součkova klauzule vypršela, Slavia může trhnout víc. Ale jen do léta

Nedávno se přiřítilo AS Monaco a zamávalo Slavii nabídkou, už ale neaktivovalo onu vıstupní klauzuli, šlo o běžnou nabídku.

Ta smluvně dohodnutá částka, tedy patnáct milionů eur, jenž automaticky umožňuje zahájit jednání s Tomášem Součkem, totiž měla patnáctého ledna vypršet.

Tím pádem se může stát, že za svého záložníka si Slavia klidně může říct mnohem víc, ale na druhou stranu by případnı přestup mohl stát i míň.

Logo přestupů
Fotbalové přestupy online >

Takovı scénář by možná seděl na anglickı West Ham, kterı se podle britskıch zdrojů zařadil do fronty na Součka. „Kladiváři“ už v létě zkoušeli přetáhnout jiného záložníka z české ligy, plzeňského Patrika Hrošovského, za něhož nabízeli asi dva miliony eur, nakonec ale odešel za více než pět, tedy přibližně 150 milionů korun do belgického Genku.

K vıstupní klauzuli se ale Souček a Slavia hodlají vrátit, měla by znovu začít platit, v původní vıši, od patnáctého června tohoto roku. Kdyby tedy 24letı záložník náhodou neopustil Eden už teď v zimě...

Tomu ale podle posledních zpráv nic nenasvědčuje, pravděpodobnější je varianta, že se „sešívanımi“ dohraje sezonu. V tom případě by zájemci znovu nemuseli čekat na stanovisko českého mistra, stačilo by aktivovat klauzuli a jednání s hráčem by se rozjela.

„Předpokládám, že situaci kolem Tomáše Součka budeme řešit do posledních minut přestupového okna. A jak to dopadne, to teď nikdo neví,“ odhaduje hráčův manažer Pavel Paska.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE