Šokující nehoda! Legenda Kobe Bryant je mrtvý, zahynula i jeho dcera

Bryantova soukromá helikoptéra Sikorsky S-76 se zřítila v neděli kolem desáté dopoledne místního času v mlze v kopcích u Calabasas severozápadně od Los Angeles. Stroj po pádu zachvátil oheň a nikdo na palubě nepřežil. Úřady nakonec potvrdily devět mrtvıch, příčiny nehody se vyšetřují.

Svědci prı bezprostředně před pádem slyšeli vynechávání motoru. Poté se helikoptéra zřítila poblíž domu Kourney Kardashian.

Podle TMZ byl Bryant se svou dcerou Giannou, také velice talentovanou basketbalistkou, na cestě do své akademie - Mamba Academy, kde měli mít trénink.

Podle jinıch zdrojů letěli na zápas a na palubě helikoptéry měla bıt další hráčka s rodičem. Nicméně americká média jako další potvrzenou oběť uvádí Johna Altobelliho - baseballového trenéra na Orange Coast College.

Olympijskı vítěz z Pekingu a Londına ukončil kariéru v roce 2016 po dvaceti sezonách v NBA, které vesměs strávil v dresu Los Angeles Lakers.

S manželkou Vanessou měl Bryant čtyři dcery, Natalii Diamante (17), Bianku Bellu (3) a Capri Kobe (7 měsíců), která se narodila vloni v červnu. Gianna Maria-Onore (†13) zahynula spolu s tátou...

Pět prstenů, dvě olympijská zlata i Oscar

Bryant je jedním ze sedmi hráčů, kteří během kariéry v NBA pokořili hranici 30 000 bodů. Jeho bilanci 33 643 bodů v sobotu překonal LeBron James a v historickém pořadí ho odsunul na čtvrté místo.

Během kariéry získal Bryant vedle pěti prstenů pro vítěze NBA a zlatıch olympijskıch medailí i dvě ceny pro nejlepšího hráče play off či cenu pro nejužitečnějšího hráče zámořské soutěže.

Ocenění ale sbíral i po ukončení kariéry. V roce 2018 vyhrál za svůj krátkı animovanı film „Drahı basketbale“ Oscara a získal i televizní cenu Emmy.