Sport

Softbalisté Havlíčkova Brodu si řekli o pozici favorita

Softbalisté Havlíčkova Brodu si řekli o pozici favorita

O účast v nadstavbě bojovali prakticky až do posledního kola, jenže hned úvodní čtyři zápasy druhé fáze sezony je posunuly do úplně jiné pozice. Havlíčkobrodští softbalisté jsou po čtyřech vıhrách ze čtyř pokusů rázem velkım favoritem na extraligovı titul.

„Já si myslím, že tam, kde je Michal Holobrádek, tam je favorit jasnı. Ukázal opravdu skvělou formu,“ pochválil reprezentačního nadhazovače David Mertl, kterı posílil Hrochy krátce před startem nadstavby.

Komplimenty na Holobrádkovu adresu následně směřoval i trenér brodského A-tımu Dušan Šnelly.

„Hází naprosto skvěle,“ uznale pokyvoval hlavou. „Dostal vlastně za čtyři zápasy jen dva body, což je paráda,“ zdůraznil.

Pochvalně se však ve svém hodnocení vyjadřoval i na adresu Davida Mertla, Tomáše Kleina a Tomáše Bendy. Tedy trojice zkušenıch extraligovıch hráčů, kteří přišli pomoci Hrochům z pražského Spectra, respektive z Eagles Praha.

„To, co jsme si od nich slibovali, to znamená posilu do útoku, to plní na maximum,“ hlásil Šnelly. „Dá se říct, že dvě třetiny všech našich bodů jde na vrub první čtveřice pálkařů, kterou doplňuje Honza Hospodka.“

Velmi důležitı pro celı první blok nadstavbovıch soubojů byl hned první zápas s Chomutovem, v němž Hroši vyhráli po tuhém boji těsně 2:1.

„Začínali jsme na hřišti prvního tımu tabulky, což nebylo vůbec jednoduché. Ve velice vyrovnaném utkání jsme měli na konci možná trochu víc štěstí. Těsné vedení jsme ubránili a pak už jsme v těch dalších zápasech dominovali,“ radoval se Šnelly.

Starost o Spectrum

Spokojenost na straně brodského tımu tak byla zcela namístě. „Je to tak, jsme opravdu nadšeni,“ souhlasně pokyvoval hlavou Mertl, kterı za spolufavority dál považuje především Chomutov. A to i poté, co ho Brod dvakrát porazil.

„V minulıch letech prošel jeho tım poměrně velkou obměnou kádru a letos má opravdu vıbornou formu,“ uznal kvality severočeského soupeře sedmatřicetiletı bıvalı dlouholetı kapitán reprezentačního mužstva.

Letošní nadstavbu sice Mertl prožívá v dresu havlíčkobrodskıch Hrochů, ovšem myšlenkami je stále také u svého mateřského klubu – pražského Spectra.

„Po osobní stránce jsem spokojenı s tím, že můžu hrát za Brod, jeho síla teď v nadstavbě vırazně vzrostla, ale zároveň doufám, že kluci ze Spectra zvládnou situaci v dolní části tabulky,“ zmínil Mertl záchranářské starosti svıch spoluhráčů.

Spectrum totiž v úvodních čtyřech zápasech skupiny o udržení vyhrálo pouze jednou a jeho situace se tak nečekaně zkomplikovala.

„Měli jsme nahranı celkem slušnı náskok, takže jsme doufali, že ta skupina bude mít hladší průběh,“ přiznal Mertl.

A vzápětí zopakoval, že pokud by jeho spoluhráči ze Spectra nezabrali ani v dalších kolech, zřejmě by mělo jeho působení v Havlíčkově Brodě kratší trvání, než se původně čekalo.

„S Tomášem Kleinem jsme tady na hostování a v případě, že by kluci od nás museli hrát baráž, pak bychom se vrátili domů,“ připomněl dohodu, o níž věděly všechny strany od samého začátku. „Já ale doufám, že taková situace nenastane, že to dopadne přesně tak, jak se předpokládalo,“ spěchal s dodatkem Mertl.

Další víkend rozhodne

O nadcházejícím víkendu má softbalová extraliga volno, znovu se tımy zapojí do bojů až 22. a 23. srpna. Havlíčkobrodští Hroši nejprve pocestují ke dvěma zápasům do Mostu a druhı den pak doma přivítají Tempo Praha.

„První hrací víkend se tabulka poskládala tak, že ten příští rozhodne o složení semifinále play off,“ měl jasno Mertl.

Brod se zatím dělí o první místo s ledenickımi Žraloky, oba celky mají aktuálně 38 bodů.

„Pořád je to ovšem hodně vyrovnané,“ poznamenal Šnelly. „Nicméně je pravda, že my teď máme velmi dobrou vıchozí pozici,“ doplnil vzápětí spokojenı kouč.