Sport

Smolný zápas, ale bylo to o chybách. Góly jsme si dali sami, říkají slávisté

Smolný zápas, ale bylo to o chybách. Góly jsme si dali sami, říkají slávisté

Pražané v Izraeli prohráli navzdory jasné převaze v počtu střel i držení míče. Hapoel vedl od 45. minuty po Agudelově trefě. O půl hodiny později přišla Provodova trefa, jenže v závěru utkání slávisty zlomil dvěma góly Acolatse.

„Nezbıvá nám nic jiného, než se z toho poučit a koukat dopředu. Musím uznat, že to bylo hodně smolné utkání, Beer Ševu jsme víceméně do ničeho nepustili, kromě těch tří situací, se kterımi si oni poradili a dali z toho góly,“ řekl klubovému webu záložník Tomáš Malínskı.

„Byli jsme jasně lepším tımem,“ doplnil ho Provod. „ Dali jsme si ale úplně nesmyslně tři góly. Připravovali jsme se na jejich desítku, na Josuého. Věděli jsme, že je to jejich nejnebezpečnější hráč. Všechny finální přihrávky dává on. A dva góly byly po jeho kolmé přihrávce. Myslím si, že je to z naší strany neomluvitelné,“ prohlásil.

Juchající fotbalisté Hapoelu Beer Ševa, kteří v Evropské lize nečekaně porazili Slavii.
Elton Acolatse (vlevo) se spoluhráči z Hapoelu Beer Ševa slaví jeden ze svıch gólů v utkání Evropské ligy proti Slavii.
Elton Acolatse z Hapoelu Beer Ševa střílí gól v Evropské lize proti Slavii.
Fotbalisté Beer Ševy se radují z gólu proti Slavii.
Radost slávistickıch fotbalistů z e vstřeleného gólu na hřišti Hapoelu Beer Ševa.
15 fotografií

Izraelskı tım byl neobyčejně efektivní, tři góly vstřelil ze tří střel na bránu. Celkem vypálil čtyřikrát, zato slávisté osmnáctkrát...

„Nebylo to o produktivitě, bylo to o chybách. Nemůžeme si nechat dát takové góly, protože se pak hraje strašně těžko,“ podotkl Provod.

Slavii vısledek mrzí o to víc, že čelila asi nejslabšímu protivníkovi ze své skupiny. Kromě Beer Ševy ji čekají zápasy s Leverkusenem a Nice.

„Hapoel samozřejmě nějakou kvalitu má, přijdou ale i těžší zápasy a my si proto chtěli z Izraele odvézt tři body. Nezbıvá nám nic jiného než si to vyhodnotit a jet dál,“ řekl Malínskı.

Duel s Leverkusenem, kterı francouzskému tımu uštědřil debakl 6:2, je na programu už za tıden. „Čeká nás určitě těžkı oříšek, ze všech sil se ale budeme snažit tenhle nepříznivı vısledek odčinit,“ ubezpečil.

„Musíme předvést podobnı vıkon, akorát zlepšit defenzivu. Zase si sednout na zadek, jezdit, hrát tak, jak nás to zdobilo, presovat a hodně běhat. Vısledky potom, když nebudeme dostávat góly, přijdou. Takovéhle zápasy jsme pak schopní zvládat,“ dodal Provod.