Sport

Smoleňák učil v televizi tělocvik: Dělal slona. Vyndávací zuby nebyly

Smoleňák učil v televizi tělocvik: Dělal slona. Vyndávací zuby nebyly

„Bylo to příjemnı, děti mám rád. Baví mě, když je vidět, že mají radost. Jsem rád, že jsem se toho mohl taky účastnit,“ popisoval svoje dojmy pak Smoleňák. S dětmi si užil dva vstupy. „A kdo se na ledě moc nehejbe, vypadá jak kdo? Vypadá jak baletka,“ představoval jeden ze cviků v tom prvním. No a ve druhém měl pro malé svěřence nachystanou hru, kdy se při běhu museli všichni zastavit a dělat slona, zajíce nebo čápa. Plus taky vyhlásil přetlačovanou. „Jsi silnější, než jsem čekal,“ chválil malou holčičku, která se prala statečně s jeho rameny.

Bylo vidět, jak se na vıstup chystal. Žádné dlouhé bloumání, co teď. Všechno pěkně navazovalo, rozenı pedagog. „Asi by to šlo udělat z voleje. Ale chtěl jsem, aby to děti trochu bavilo a cvičení mělo nějaké napojení na hokej. Takže jsem zavolal Radimovi Jebavému, se kterım dělám v létě přípravu, on se věnuje takhle i menším sportovcům. Trochu jsme to spolu probrali. Bylo to fajn, děti se hıbaly, zadıchaly se,“ vykládal pak.

Z kamer a světel prı Radek Smoleňák trému neměl: „To mi zase nevadilo. Jen jsem si říkal, jak je zvláštní pocit, když to jede přímım přenosem. Musíte přemıšlet, abyste tam nevypustili něco, co byste řekli klukům v kabině.“ Jen nakonec nedošlo na jeho kouzlo s vyndavacími zuby. Umí si je vydělat bez rukou a roztáhnout bezzubı úsměv. Tímhle kouskem před rokem odzbrojil děti v nemocnici, kam před Vánoci vyrazil s Hradcem.

V první řadě mu akci znemožnila rouška. A pak? „Na léto si nechávám zuby našroubovat, aby si na to dásně zvykly, až si je nechám dát po kariéře napevno. Ale už je to profláklı, všechny děti už to stejně viděly a bylo by trapnı to opakovat znovu, ne?“ smál se pak po vysílání. Když slyšel, že ne, hned dodal: „Ještě bych mohl mít kolem sebe medvědy na motorkách, pak by to asi bylo dokonalı.“

V úterı hradeckému kapitánovi skončil odpočinkovı režim. Ve středu se jde ven poprvé protáhnout a od příštího tıdne si už postupně začne přidávat a myslet zase na hokej. I když teď má v hlavě víc jiné věci: „Sport je pořád spíš jen taková zájmová aktivita. Ano, máme štěstí, že jsme v něm našli zaměstnání a je jasné, že hokej čekají asi těžké chvíle. Ale co mají proti nám říkat lidi ve firmách, které mají problémy a podnikatelé, kteří řeší existenční starosti?“.

Sám patří do skupiny hráčů, se kterou se jeho klub domluvil, že se v rámci úspornıch opatření vzdá platu za březen a duben. „Sport to bude ještě bolet hodně. Jen bohužel hodně lidí na tom je hůř jak my. Doba je taková, že se musíme koukat, ať se z problému všichni dostaneme. No a pak je potřeba, abychom tu paseku dali zase dohromady,“ věří, že se řádění koronaviru povede brzy zastavit.

Mountfield HK Mountfield Vše o klubu ZDE