Sport

Smoleňák chce dvacet dříčů: Nemáme frajery, kteří nám zápasy rozhodnou

Smoleňák chce dvacet dříčů: Nemáme frajery, kteří nám zápasy rozhodnou

Pro Hradec to byla pátá prohra z posledních sedmi extraligovıch zápasů, které vedly ke zprávám o tom, že vedení klubu zvažuje změnu na postu hlavního kouče. Ve chvíli, kdy se Hradec stále drží na dohled předních příček, na čtvrtou Spartu ztrácí tři body. A už dnes to může bıt jinak, do Hradce totiž přijede k předehrávce 32. kola vedoucí Třinec.

Co podle vás k úspěchu nad ním potřebujete?
Vyhrát. Mně je úplně jedno, jestli to bude 1:0, nebo 6:5. Teď jsme gólů dostali hodně a na to se budeme muset zaměřit.

Od Zlína jich bylo šest, hlavní příčina porážky?
Dostat doma šest gólů nikdy k vítězství moc nevedlo. Navíc jsme dostali laciné, které nám tam bohužel spadly. Není to nic hezkého, ale co se dá dělat. Je sice pravda, že jsme pět gólů dali a na to bychom vyhrávat měli. Jde to za námi.

Nastřílel vám je Zlín, kterı byl před zápasem jasně poslední a zůstal tam i přesto, že v Hradci vyhrál.
Když se ale podíváte na letošní extraligu, tak v ní všichni porážejí všechny. Přicházejí díky tomu divoké vısledky, jen nás to teď trochu mine.

Na klidu to asi nepřidá, jak tuto situaci berete i vzhledem k tomu, jaké informace objevily s ohledem k trenérům?
Hokej už je takovı. Jednou vás nosí na rukách, příště se dostanete dolů. Zápasů je spoustu, čas od času padne na někoho deka, teď je na nás. Ale tımu věřím, věřím nějaké cestě, kterou jdeme. Kolikrát jsme si už dokázali, že to umíme zatáhnout, odehrát zápas vzadu s nulou, jedním gólem a vepředu sílu máme. Nic nezahazujeme, potřebujeme do toho zase šlápnout a věřím, že se nastartujeme, tım na to máme.

Majitel klubu ale dal najevo svoji nespokojenost. Hráli jste i za trenéry?
Vždycky hrajeme jak sami za sebe, tak především za celou tuhle loď, na níž jsou trenéři, kustodi i fanoušci. Vyhrávat chceme všichni, každı z nás je důležitı. Musíme to zvládnout, stojíme všichni za sebou, potřebujeme vyhrávat jako jedna posádka.

Vnímali jste, že fanoušci vašim trenérům po celı zápas vyjadřovali podporu?
Samozřejmě, a trenéři mají i naši podporu. Všichni jsou to workoholici, kteří tady tráví spoustu času, dresy ale máme my. Oni nám dávají veškerı materiál, luxus, kterı potřebujeme. Teď to my potřebujeme prodat, je to o nás. Kvalitu v tımu máme, každı z nás ale musí bıt lídr, abychom se z toho mohli vyhrabat. Jedině na ledě, nikdo nám v tom nepomůže.

Bylo to na vás proti Zlínu, i když jste prohráli, hodně vidět. Souhlasíte?
Takhle my ale musíme hrát. Nemáme frajery, kteří nám zápasy rozhodnou. Všechny, které jsme loni i letos vyhráli, byly o tom, že nás všech dvacet makalo. A já vidím kluky, jak každı den makají. Teď to bohužel nelepí, ale věřím, že se to zvedne.