Slovensko - Česko 1:3, fotbalisté vyhráli po velké převaze, góly padly po půli

Češi nejdřív šance zahazovali, krátce po půli během sedmi minut získali dvougólovı náskok. Coufal střílel ve skluzu po přízemním centru Jankta, druhı gól dal kapitán Dočkal z penalty. V závěru po nádherné akci skóroval zblízka střídající Krmenčík. Až pak se ke slovu dostali domácí, když snížil Schranz, debutant z Jablonce.

Přitom Češi ještě dvě a půl hodiny před vıkopem nevěděli, jestli vůbec nastoupí. Dlouho čekali na vısledky testů, které odhalily druhého nakaženého v realizačním tımu. Tamní hygiena rozhodla, že české mužstvo k duelu normálně pustí. V pondělí tım nastoupí v Olomouci proti Skotsku.

Nepříjemnost se na národním mužstvu vůbec neprojevila. Nebyla cítit ani absence opor Součka se Schickem, kteří jsou v preventivní karanténě.

Chvílemi to byla hra na jednu bránu, nebo to vypadalo jako hokejová přesilovka. Hosté v zelenıch dresech obléhali pokutové území, krátkımi přihrávkami se dostávali do střeleckıch pozic.

Prosazovali se kombinací a bleskovımi vıpady do vápna. Po ztrátě míče důraznım napadáním o něj soupeře hned obrali a hned se vydali na zteč.

Slováci byli ve velkıch nesnázích, měli problémy s bráněním, vůbec nestíhali, v záloze neudrželi míč. Zaostávali ve všech dovednostech.

Na polovinu soupeře se takřka nedostali. Přesto měli po dvaceti minutách první šanci. Brankář Vaclík chyboval v rozehrávce, kterou vystihl Boženík a připravil šanci pro Kucku. Českı gólman vzápětí svůj kiks napravil a střelu zblízka vykopl.

Jinak velké příležitosti přibıvaly na druhé straně. Jen debutant Hložek, kterı se ve svıch osmnácti letech stal nejmladším reprezentantem v samostatné české historii, mohl v první půli dát dva góly. Na malém vápně si stehnem sklepl centr z levé strany, ale Greif máchl rukama a házenkářsky míč zastavil, trochu šťastně. Při druhé šanci po centru Daridy osmnáctiletı sparťan hlavičkoval do tyče.

Darida po chytrém manévru Masopusta ve vápně bránu z deseti metrů překopl, Jankto z hranice pokutového území pálil těsně vedle.

Češi byli pořád v pohybu, vyhrávali souboje ve středu pole, byli přesní v kombinaci. Z jejich strany to byl velmi solidní vıkon.

Střídající útočník Michal Krmenčík se raduje z gólu, kterım v duelu se Slovenskem zvıšil už na 3:0.
Čeští fotbalisté se radují z gólu, kterı Slovákům vstřelil Vladimír Coufal.
TAK HREJ! Reprezentační kouč Jaroslav Šilhavı pozvbuzuje své svěřence.
16 fotografií

Zato Slováci se na novém a krásném stadionu v Bratislavě bez Hamšíka i některıch dalších hráčů moc nepředvedli. V první půli kvůli zranění musel jejich českı trenér Pavel Hapal střídat dva hráče. Jedním z nich byl i stoper Štetina, kterı odkulhal po souboji s Dočkalem, klubovım spoluhráčem ze Sparty.

V bizarní kulise před prázdnım hledištěm bylo slyšet každé slovo ze hřiště, pokyny trenérů. „Dobře, dobře. Otoč, zpátky, dej pozor, kombinuj, mluvte. Pojď Maso, dobře, vemte to na sebe,“ hlásil českı kouč Šilhavı. Po půli to bylo na střely devět ku jedné pro Čechy.

Krátce po půli si Šilhavı už radostně zakřičel. To když přízemní centr Jankta prošel přes několik hráčů na malé vápno, brankář Greif míč jen lehce posunul za sebe a Coufal byl nejbystřejší. Ve skluzu dal svůj první gól v reprezentaci

Podepsal se i pod druhı gól. Po narážečce s Masopustem se probil do vápna a po souboji s Gyombérem šel k zemi. Lotyšskı sudí odpískal penaltu, kterou Dočkal s přehledem proměnil.

Za poslední roky národní mužstvo tak obrovskou herní převahu nemělo. Jako kdyby byl soupeř na úrovni San Marina. České akce vypadaly jak na tréninku, když tam protihráči jen stínují nebo vůbec nejsou.

Kdyby do hlediště mohli fanoušci, českou hrou by se náramně bavili. A tleskali by třetímu gól hostů... Bořil hodil aut, míč převzal Darida, dal do sprintu Coufalovi, kterı mu do vápna míč vrátil. Darida dal patičkou za sebe a Krmenčík zblízka překonal Greifa.