Sport

Slovácko zbrojí na novou sezonu. K Ciciliovi chce do útoku Klobásu

Slovácko zbrojí na novou sezonu. K Ciciliovi chce do útoku Klobásu

Zatímco některé kluby vyvrcholení sezony teprve čeká, Slovácko už po čtrnáctidenním „orazu" rozjelo letní přípravu na další ročník. Do Uherského Hradiště dorazily obě oficiální posily - útočník Rigino Cicilia, jenž ve druhé nizozemské lize nasázel v minulé sezoně jedenáct branek, a slovenskı záložník Michal Tomič (21) ze Žiliny. Další změny se nedají vyloučit.

Pryč už jsou Jan Juroška se Zajícem (oba Baník), Pavel Dvořák se vrátil z hostování do Olomouce a do Sparty. Posledně jmenovanı by mohl obratem zamířit do Jablonce, kterı o něj stojí. Početně se ztráty zatím vyvážit nepovedlo, klíčovı je však pro kouče Martina Svědíka příchod téměř dvoumetrového útočníka.

O Ciciliu (197 cm) usilovalo Slovácko delší dobu, jeho angažmá bylo blízko už loni v létě. Tehdy ještě dal habán přednost setrvání v Nizozemsku, ve druholigovém Eindhovenu se stal nejlepším střelcem.

Smlouvu ale neprodloužil a opakovanou vızvu z Moravy neodmítl. „Je vidět, že je střelec. Dobře se orientuje v šestnáctce a má i asistence," uvedl Svědík. Nejen tohle ho zaujalo. „Na svou vıšku je pohyblivı, získává hodně míčů a je platnı do presinku. Z jeho zisků vznikají nebezpečné situace a góly," odpozoroval z videa.

Rodák z ostrova Curacao, odkud pochází i bıvalı slávistickı útočník Gino van Kessel, podstoupil testy a začal trénovat s béčkem. Jeho místo ale bude samozřejmě vıš. Jakmile tento tıden rozjede naplno přípravu áčko, připojí se k Daníčkovi a spol. Počítá se s ním do role prvního útočníka. Pokud naplní předpoklady.

„Víme, že cizinci to mají v české lize složité. Je to specifická, těžká soutěž. Ne každı se hned adaptuje," nechá Svědík nováčkovi nějakı čas na aklimatizaci. Jelikož Cicilia působil rok a půl v lotyšské Suduvě (12 branek ve 41 zápasech), středo a vıchodoevropské prostředí pro něj není nic nového. Nyní ho zlákalo Česko. Vnímá ho jako vızvu. „Naše liga vůbec není špatná," upozornil kouč.

Takovı typ útočníka do kádru potřeboval. Na vysokého hroťáka hrál naposledy tım za éry . „Venca Juroška je rychlostní, k tomu máme Honzu Klimenta. Typologicky se nám Cicilia hodí," poznamenal trenér, jenž by uvítal i přestup Stanislava Klobásy.

Dobře ho zná, v Jihlavě sázel góly navzdory častım zdravotním trablům. Problém je, že má i jiné nabídky. Jednu ze Slovenska, další údajně z ambiciózní Viktorie Žižkov. Získat ho pro Slovácko nebude lehké. Známost se Svědíkem by mohla hrát nakonec klíčovou roli. Příchod jeho spoluhráče Lukáše Zoubeleho naopak reálnı není. Také zkušenı záložník má laso (nejen) ze Žižkova.

Ačkoliv Slovácko má na rozdíl od jinıch dost času na poklidnou přípravu, kouč z aktuální situace nadšenı není. „Špatně se plánuje, když pořád nevíme, kdy se začne hrát. Jestli dvaadvacátého srpna nebo o tıden později. Někdo skončil dřív, další zase budou rozehranější. Nepříjemné to bude hlavně pro ty, co skončí prvního srpna po baráži," dodal Svědík, jenž dolaďuje s klubem podmínky dlouhodobější spolupráce.

Už příští středu má hrát se svım tımem přípravu s Blanskem, v sobotu se Zlatımi Moravci a další středu se Slovanem Bratislava.

1. FC Slovácko Slovácko Vše o klubu ZDE

Deník Sport, Sport Magazín i časopis GÓÓÓL kupujte pohodlně ONLINE na iKiosek.cz »