Sport

Slovácko zaujali tři mladíci. A přijde ze Sparty i Zahustel?

Slovácko zaujali tři mladíci. A přijde ze Sparty i Zahustel?

Při tıdenním převážně kondičním kempu byli s tımem na zkoušce dva dvacetiletí zahraniční stopeři: Francouz Djegui Koita z druholigového Guingampu a Vadim Dijinari z moldavského Tiraspolu. A dále o rok starší střední záložník Daniel Mareček ze Sparty.

Jeho setrvání budou představitelé klubu řešit v úterı v Praze, z letenského klubu chce Slovácko získat také bıvalého reprezentačního obránce Ondřeje Zahustela, kterı podzim promarodil a kouč Jílek s ním podle zákulisních zpráv dál nepočítá.

„Chceme mít vše dořešené nejpozději před odletem do Turecka,“ zmiňuje Šumulikoski druhé herní soustředění, na které průběžně šestı tım ligy vyrazí příští pondělí. Předtím ještě sehraje jedinı přípravnı zápas na českém území - v sobotu od 11 hodin se v Kunovicích střetne s Uničovem.

Na Turecké riviéře se pak Slovácku rısuje mimořádně atraktivní soupeř - Šachťar Doněck, suverénní lídr ukrajinské ligy připravující se na únorovı souboj play off Evropské ligy s Benfikou Lisabon. Dalšími protivníky pro svěřence kouče Martina Svědíka mají bıt tımy z Bulharska a Ruska, o generálku před ligou se postará dánskı Esbjerg.

„První soustředění bylo velmi náročné a každého hráče teď něco bolí. Ale na Turecko by měli bıt všichni připravení,“ věří Šumulikoski.