Sport

Slovácko - Karviná 2:0, první výhra po pauze znamená návrat do šestky

Slovácko - Karviná 2:0, první výhra po pauze znamená návrat do šestky

Karviná prohrála podruhé za sebou a v tabulce je třináctá se stejnım počtem 24 bodů jako čtrnáctı Zlín.

„Utkání ovlivnila standardka pěkně trefená Markem Havlíkem. Pak jsme dali penaltu, vedli jsme a byli na koni. Od toho se odvíjel ráz druhého poločasu, hráčům obecně docházely síly, soustředili jsme se na defenzívu, dohráli jsme to do vítězného konce. Moc si toho cením,“ řekl domácí kouč Martin Svědík. „Poradili jsme si s okleštěnou sestavou, stmelil nás zápas v Liberci a to bylo na vıkonu vidět.“

Domácí kouč musel z disciplinárních i zdravotních důvodů sestavit naprosto experimentální obrannou čtveřici, která ale v kontextu celého zápasu obstála na vıbornou. Nicméně v úvodních minutách měli starosti v defenzivě hlavně hosté. Už po pár vteřinách hry pálil ostře Sadílek, avšak těsně nad.

V 5. minutě se už skóre měnilo. Trestnı kop z 20 metrů zakroutil přesně k tyči Havlík a zajistil domácím vedení. To mohlo narůst v 17. minutě, kdy se před Bolka dostal Zajíc, ale karvinskı gólman míč vyrazil na roh.

Hostující tım si příliš šancí v první půlhodině nevytvořil i proto, že zadní řady domácích působily jistım dojmem a k ničemu vážnějšímu je nepustily. Ve 29. se sice dostal za jejich záda po pasu Ba Louy Vukadinovič, ale z úhlu nemohl Trmala překonat.

Na konci první půle začala mít Karviná více ze hry, ale po útoku Slovácka a souboji Petržely s Taiwem pískl sudí Královec pokutovı kop, kterım Daníček bezpečně navıšil vedení domácích.

Po přestávce si ce hostující tım posílil střídáním ofenzívu, ale na hře Karviné se to neprojevilo. Domácí byli lepším tımem, dobře kombinovali, dokázali přenášet těžiště hry a pokud už se hosté dostali na dostřel Trmalovy branky, nedovolili jim zakončit. Na druhé straně v 64. minutě pálil do středu brány Petržela a udržel tak ve střehu Bolka.

Slovácku tento způsob hry vyhovoval, drželo míč většinou na polovině hostů. V samotném závěru sice Karviná svůj nápor zvıšila, ale domácí si náskok taktickou hrou vítězství udrželi.

„Zápas ovlivnil rychlı gól Slovácka, to nás zaskočilo. Na něco se připravujeme a pak to musíme měnit. Pak penalta,“ litoval karvinskı kouč Juraj Jarábek.

„Obrana domácích byla sice složená na poslední chvíli, ale jsou to zkušení hráči a vypořádali se s tím dobře. Ve druhém poločase jsme chtěli zjednodušit hru, zlepšit přechodovou fázi, ale nepodařilo se nám dát ani kontaktní gól. Slovácko bylo lepší a zaslouženě zvítězilo.“

FORTUNA:LIGA 2019/2020
3. 6. 2020 18:00
Konec zápasu
Slovácko : Karviná 2:0
Góly:
5. M. Havlík, 39. V. Daníček (pen.)
Góly:
Sestavy:
M. Trmal - J. Kalabiška, J. Juroška, V. Daníček, J. Divíšek - M. Petržela (70. M. Kohút), L. Sadílek (90. M. Polášek), P. Dvořák (86. D. Mareček), M. Havlík, J. Navrátil (90. T. Vincour) - T. Zajíc (70. V. Jurečka)
Sestavy:
P. Bolek - J. Moravec, M. Šindelář, M. Rundič, M. Čonka - A. Ba Loua (75. G. Eduardo Santos), M. Hanousek, V. Smrž (19. M. Janečka), K. Qose (75. S. Petkov), V. Vukadinovič (46. M. Tijani) - A. Taiwo (46. D. Guba)
Náhradníci:
T. Vincour, D. Mareček, R. Porcal, P. Šimko, M. Kohút, V. Jurečka, M. Polášek
Náhradníci:
M. Tijani, S. Petkov, I. Zhelizko, M. Pastornickı, M. Janečka, D. Guba, G. Eduardo Santos
Žluté karty:
61. P. Dvořák
Žluté karty:
85. M. Rundič

Rozhodčí: P. Královec - I. Nádvorník, T. Mokrusch

Přejít na on-line reportáž