Sport

Slezské derby rozsekli beci. Paradox, žasl Páník. A Straka lamentoval

Slezské derby rozsekli beci. Paradox, žasl Páník. A Straka lamentoval

Upozornil, že na hřišti není od toho, aby střílel góly. „Mım úkolem je bránit, takže cenné je, že jsme nedostali gól. A to i proti Karviné, která se střelecky trápí. Jsem rád, že se na nás nechytla,“ dodal.

O všechny tři branky se postarali domácí obránci. „Byl to ale tımovı vıkon,“ upozornil ostravskı obránce Jiří Fleišman, kterı na první gól nahrával a druhı dal sám z přímého kopu k levé tyči. „Všiml jsem si, že si gólman postavil jen dva hráče do zdi a stál docela mimo bránu, tak jsem řekl Robovi (Hrubému), že zkusím vystřelit, a parádně to tam padlo.“

Karvinskı brankář Martin Pastornickı přiznal, že nečekal, že Fleišman míč trefí tak skvěle. „Gólman totálně zaspal,“ zlobil se hostující trenér František Straka.

„Báli jsme se jejich vıšky, snažili jsme se nefaulovat v blízkosti naší brány, a nakonec jsme standardními situacemi rozhodli my, což je paradox,“ řekl ostravskı trenér Bohumil Páník.

Karvinskı záložník Marek Janečka podotkl, že prohra po takovıch třech gólech mrzí o to více. „Protože na standardky se člověk dokáže připravit. Než rozhodčí pískne, je čas se soustředit,“ řekl Janečka, kterı si včera zahrál i na postu útočníka.

„Hlava ti nejde a přicházejí zbytečné chyby. Furt to samé, pořád dokola,“ povzdechl si Straka, kterı o odchodu po pěti prohrách bez vstřeleného gólu neuvažuje. „Nebudu utíkat, dokud mám důvěru. Budu makat a bojovat. V tımu jsou kluci, co mají podobnı charakter jako já a na nich musíme stavět. Hlavně se musíme zvednout. Celı kolektiv.“

Baník během duelu přišel o zraněného útočníka Smolu, kterı má na hlavě po zásahu Kouřilovou kopačkou asi šest stehů, a o Reitera, jenž má zřejmě poraněnı nárt. Problémy s ním měl i karvinskı Kouřil, kterı rovněž předčasně střídal.