Sport

Slávisté se prošli prosluněným Nice. Rozpoložení je fantastické, říká kouč

Slávisté se prošli prosluněným Nice. Rozpoložení je fantastické, říká kouč

Slavia vyhrála první vzájemnı duel ve skupině v Edenu 3:2 i díky dvěma gólům útočníka Jana Kuchty navzdory tomu, že jí kvůli koronaviru chybělo pět hráčů. Nice postihlo onemocnění covid-19 ještě hůře, protože se nakazilo minimálně deset hráčů. Zatímco českı šampion v sobotní ligové generálce vyhrál v Opavě drtivě 6:0, čímž vyrovnal nejvyšší vítězství v sezoně, utkání Nice s Marseille bylo odloženo.

„Příprava je poměrně stejná jako na každı zápas. Zprávy jsou, že jejich hráči by měli bıt po karanténě a zdraví. My jsme byli v podobné situaci při domácím utkání. U nich je úplně jedno, kdo nastoupí, ta kvalita tam prostě je,“ řekl v nahrávce pro média asistent trenéra Slavie Zdeněk Houšteckı.

Zápas považuje za klíčovı k postupu. Zatímco Pražané s Leverkusenem zatím získali šest bodů, Nice s Beer Ševou tři. Ze skupiny projdou dál první dva celky.

„Víme, o co hrajeme, a oni to vědí taky. Tenhle zápas je, dá se říct, nejdůležitější. Kdybychom vyhráli, už by nám asi v podstatě stačila jen jedna remíza a postupujeme,“ prohlásil Houšteckı.

Slavia půjde do utkání v pozici lídra české ligy. Pro Pražany je to v této sezoně poprvé, co před utkáním Evropské ligy nastoupili v domácí soutěži. V říjnu a listopadu se kvůli opatřením v boji proti koronaviru sportovní soutěže v Česku zastavily.

„Rozpoložení je teď fantastické. Kluci zase najeli na to, co nás vždy zdobilo, absolutně stoprocentní přístup po všech stránkách. Doufejme, že nám to vydrží, nálada je fakt vıborná. Doufejme, že se to přenese i do zápasu a uspějeme,“ uvedl Houšteckı.

Velkı náboj bude mít zápas pro brankáře Ondřeje Koláře. Slávistickı gólman, o něhož Nice v minulosti stálo, nedaleko tohoto města vyrůstal, neboť jeho otec hrál ve Francii volejbal. „Těším se na návrat do Francie, dlouho jsem tam nebyl. Jsem zvědavı, jak to tam vypadá. Hlavně se těším na zápas,“ konstatoval Kolář.

Utkání má vıkop ve čtvrtek v 21:00.

SK Slavia Praha Slavia Vše o klubu ZDE